Wpis z mikrobloga

@qmicha: To jest dramat jakiś! ()
12Mpx... Pewnie 500px zróbcie od razu na takiej matrycy.
A po powiększeniu na zdjęciu same szumy, dyspersja falowa i inne.
przypominam ze to jest telefon


@qmicha: To po kiego upycha się tam 12Mpx które jest fizycznie nieuzasadnione, bo z punktu fizyki i optyki taka rozdzielczość na tak małej matrycy jest totalnie bez sensu.
Mój stary telefon który ma prawie 10 lat robi lepsze zdjęcia od wielu obecnych na rynku.
Najlepiej wychodzą w ~3Mpx. Po co obraz większy? I tak jest nieczytelny i niepotrzebnie zajmuje miejsce.
A plakatu i tak nikt z
defoxe - > przypominam ze to jest telefon

@qmicha: To po kiego upycha się tam 12Mp...

źródło: comment_kmcjKXaDtMYyoWoKjTedreX6cLXbrYcm.jpg

Pobierz
@defoxe: Ależ za przeproszeniem #!$%@? jak potłuczony. No to pokaż tą super jakość z telefonu z przed 10 lat z matrycą 3mpx. W dzisiejszych flagowcach normą jest matryca wielkości 1/2.3" - 10 lat temu to kompakty z wyższej półki miały mniejsze :)
Ależ za przeproszeniem #!$%@? jak potłuczony.

Czyli według ciebie zdjęcie po otworzeniu w nowym oknie i "normalnych rozmiarach" wygląda dobrze?
Może to wina braku światła, może... Jednak nagminnie mam styczność ze zdjęciami robionymi nowymi telefonami w pełnej rozdziałce. Wszystko pięknie na ekraniku telefonu, jak zgrasz na PC to się okazuje, że zdjęcie jest totalną masakrą.

No to pokaż tą super jakość z telefonu z przed 10 lat z matrycą 3mpx.


@misiekem:
defoxe - > Ależ za przeproszeniem #!$%@? jak potłuczony. 
Czyli według ciebie zdjęci...

źródło: comment_s9EQJ94VvllesKDglbQTo3WqZzRgEYhL.jpg

Pobierz
@qmicha: W lepszym świetle poradził sobie dość dobrze. Moja propozycja testu starych aparatów i nowych w dalszym ciągu aktualna. ;-)

Jednak nie pokazałeś 12Mpx ;-) a ciekaw jestem, bo diabeł tkwi w szczegółach. Dałeś 1500x2000 bez metadanych.
[edit] ok wykop obcina metadane.
@defoxe: W moim jest 21Mpx (moto x style), i zdjęcia w dzień wychodzą bardzo fajne, jako, że jestem unieruchomiony na długi czas to nie udowodnię własnymi samplami, ale poszukaj w internecie - finalnie liczy się rozmiar piksela. Mobilne matryce mocno rozwinęły się w ostatnim czasie i bardzo wątpię, że jakikolwiek telefon z przed 5 lat zrobi zdjęcia jakości odpowiadającej tych z s7, czy chociażby popierdółki takiej jak moja. Co do rozmiarów
Ponad 20 w telefonie to też nic niespotykanego


@DragonMati: @misiekem: Ja rozumiem, że to jest normalne. Mówię tylko, że 20Mpx na matrycy o wielkości połowy paznokcia od najmniejszego palca, to nieporozumienie z przyczyn fizycznych.
To dlaczego Nokia 808


@marcingp5: No tak średnio
https://vaibhavsharma.files.wordpress.com/2011/02/nokia-808-pureview-camera-sample-3.jpg
Oczywiście powiększ zdjęcie do pełnych wymiarów. Zdjęcie ma dużą rozdzielczość ale żeby tam nie było szumów i było wyraźne, to niemożna powiedzieć.

Teraz zdjęcie z EOS 700d
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos700d/downloads/04.jpg

Jaką różnicę widać? Szumy i niekożystne zjawiska falowe są wyraźne w nokii, natomiast w eosie tego brak zdjęcie również nie jest idealne ale bez szumów. Na tak małej matrycy i układzie optycznym jaki jest
@defoxe: Ok, ale rozdzielczość też się przydaje bo zwiększa pole widzenia detali i można odczytać tablice rejestracyjne lepiej na zdjęciu 20 mpx niż na zdjęciu 5mpx. Może być matryca interpolowana lub natywna czy rozmiar sensora.