Wpis z mikrobloga

"Akcja miała być siłowa". Ujawniamy kulisy planu usunięcia posłów opozycji z Sejmu

Posłowie opozycji okupujący salę plenarną mieli zostać z niej usunięci siłą przez straż marszałkowską przy wsparciu borowców w nocy z 11 na 12 stycznia - dowiedziała się Wirtualna Polska. Dwa źródła w BOR potwierdziły nam, że pretekstem do zaplanowanej na godz. 4 rano "akcji siłowej" było sprawdzenie budynku przez pirotechników. - W BOR była powszechna mobilizacja. Pościągali wszystkich z urlopów - mówi nasz informator. Dlaczego akcja się nie powiodła? - Sprzeciwił się komendant straży, który potem został odwołany - słyszymy. 

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1342&wid=18692092

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #pucz #dyktatura
  • 18
@Andreth: Wut. Przecież to opozycja przemocą blokowała sejm. Państwo ma monopol na przemoc odwetową i tutaj jak najbardziej należało ją zastosować, tak jak można przemocą wyciągnąć kogoś z twojego domu gdy ten nie chce go opuścić po twoich prośbach.
@dlugi_: czy ty porównałeś właśnie strajkujących wobec obcej władzy ludzi do ludzi uniemożliwiających pracę demokratycznie wybranego parlamentu? xD Jak ja wejdę do sejmu z kumplami i go zablokuję to rozumiem że będziesz trzymał moją stronę i mnie bronił przed policją. Dzięki.
@Andreth: Jak ubierzesz to w ładne słówka i wzmocnisz to kompleksem wobec innych krajów to nic nie da, serio. Blokowanie obrad parlamentu jest zwyczajnie nielegalne, a jak masz jakieś prawo precedensowe pozwalające na to to mi je pokaż i będę się kajał.

Tak, jest to przemoc, gdyż jedynym sposobem na zmuszenie do zaprzestania tej okupacji było użycie przemocy odwetowej.