Wpis z mikrobloga

Starszym ludziom i kobietom w ciąży jak najbardziej


@Tomm16: A spasionym? Skoro kobietom w ciąży...

Przepraszam, ale czy jakakolwiek kobieta wymagała od Was ustąpienia miejsca za samo bycie kobietą?


@Jainapl: Tak, kilkukrotnie. W tym dwa razy reprymendę od mohera, że mam ustąpić miejsca stojącej obok kobiecie, bom młodszy. W jednym z tych przypadków oprócz kobiety stało dwóch starszych panów, ustąpiłem miejsca jednemu z nich i usłyszałem wyzwiska mohera
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: To już skrajne przypadki. Nikt normalny się tak nie zachowuje. A mohery to całkiem inna galaktyka. Rozumiem, że kobieta, o którą szło nie domagała się miejsca, a jedyni moher się sapał? Więc nie widzę tu żadnej winy kobiet.
  • Odpowiedz
@Tomm16: Od kiedy to jednorazowa historia może być wyznacznikiem ogólnej sytuacji? Ot, trafiłeś na beton umysłowy i tyle. To się po prostu zlewa i zapomina, a nie wylewa żale na wszystkie kobiety, że wymagają ustępowania miejsca.
  • Odpowiedz
Więc nie widzę tu żadnej winy kobiet.


@Jainapl: "Moher" nie jest płcią, była to starsza kobieta, więc tak - to nadal wina kobiety. Skoro ja przeżyłem kilka takich sytuacji, to inni również, więc nie mów, że nie zdarzają się sytuacje w której kobieta chce by ustąpiono miejsca z powodu płci. Myślę, że zdarza się to codziennie, ale nas tam nie ma, więc o tym nie wiemy.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: W porządku, żyj sobie nadal w świecie, w którym wszystkie kobiety są złe i Was biednych wyzyskują we wszystkich sytuacjach.

Moher to mentalnie inna galaktyka, więc nie biorę pod uwagę płci w tym konkretnym przypadku. Nie pomyślałeś, że może pani, o którą szło była zażenowana zachowaniem mohera? Ale ok, nie było mnie tam i nie wiem, jak to wyglądało.

Nie wiem, gdzie Wy żyjecie, ale jeżdżę komunikacją miejską dużo
  • Odpowiedz
W porządku, żyj sobie nadal w świecie, w którym wszystkie kobiety są złe i Was biednych wyzyskują we wszystkich sytuacjach.


@Jainapl: Hiperbola. Natomiast Ty nie bierzesz pod uwagę, że kobiety mogą być złe, wybielasz ich winy.

Moher to mentalnie inna
  • Odpowiedz
@Thrandvil: Pierwsze słyszę o czymś takim.

Mam porażenie mózgowe i gdy stoję w jednym miejscu dłużej niż 20 minut to mam uczucie jakby moje nogi stały w ogniu. Ale nikogo nigdy nie prosiłam o udostępnienie miejsca, jedynie się opieram tyłkiem o poręcz czy coś jak nie ma miejsca.
  • Odpowiedz