Wpis z mikrobloga

Mirki, składam kompa dla kumpla tak do ok. 5000zł.
Coś takiego powybierałem: https://www.morele.net/inventory/info/FraCwb/
+ karta graficzna MSI 1070 Gaming X
+ SSD będzie, ale na razie drogie są :/ chyba, że go przekonam

Głównie chodzi o to, żeby komputer był w miarę cichy, do tego granie w DOTę i nowe gry na 24" monitorze (144Hz), także chyba chciałby to po części wykorzystać ;)

Pytanie, czy warto coś zmienić? Np. płytę główną na Gigabyte GA-Z170 Gaming K3? Inny, może mocniejszy zasilacz?
Może na coś poczekać? Inne rady?

#pcmasterrace #komputery
  • 7
@bi-tek: @Pie_Man: Pewnie zawita Iridium PRO, albo jakaś Adata chociażby na system, ale boli, że w październiku Irdium pro był 70zł tańszy :D A podobny zestaw złożony w wakacje był prawie 300zł tańszy.
@mozzq: Ja ram do notebooka 8 GB HyperX kupiłem za 124 zł teraz ten sam ram kosztuje ok 280 zł - to jest jakaś maskara, chciałem teraz wymienić 2 moduły pamięci z 4GB na 8GB i musiał bym za tą przyjemność zapłacić ponad 600 zł, dziękuje postoję.
@mozzq: płytę zmień na Z270 chyba że chcesz jeszcze aktualizację BIOS robić z jakimś starym procesorem. I jak już składać zestaw na dobrych podzespołach to Asus, np Z270-P Prime, niby najtańsza od nich ale dobre systemy antyprzepięciowe, bardzo intuuicyjny BIOS i oprogramowanie do optymalizacji dla mniej zaawnasowanych