Wpis z mikrobloga

no dobra mirasy, to w sprawie #lechwalesa #ipn #bolek #dobrazmiana #walesa #walesacontent

Ja mam przemyślenia takie: konferencję prowadzi i wypowiada się na niej w imieniu IPN jej prezes,

Jarosław Szarek.

JAK Szarek został wybrany na prezesa IPN? Z rekomendacji członków IPN, WYBRANYCH przez PiS.

Teraz pytanie za sto punktów. Z kim jest związany Jarosław Szarek?

Otóż, jego pracę doktorską pan Szarek pisał pod kierunkiem Ryszarda Terleckiego, który jest wicemarszałkiem Sejmu i SZEFEM KLUBU PiS, oraz szefował krakowskiemu oddziałowi IPN. Jak wiemy, w PiSie absolutnie nic nie odbywa się bez zgody i wiedzy Kaczyńskiego.

CO JESZCZE ROBI SZAREK?

Publikuje w gazetach takich jak "Gazeta Polska", "Gość Niedzielny". Wiadomo, że to prasa ściśle związana ze skrajną prawicą, albo przynajmniej z PiSem.

Dalej. Kto jeszcze wypowiada się na konferencji? Otóż

Maria Kała.

Kim jest Maria Kała, że wypowiada się na temat wiarygodności teczek Kiszczaka? Jest biegłą sądową z zakresu TOKSYKOLOGII LEKÓW I TRUCIZN ORGANICZNYCH. Kto powołał Marię Kałę na szefa instytutu Sehna, który przygotował ekspertyzę? Zbigniew Wrona, człowiek, który jest zamieszany w niesławną KOMISJĘ MAJĄTKOWĄ, rozdającą (lub, zależnie od preferencji, oddającą) Kościołowi w Polsce majątki.

Mireczki kochane, nie wydaje się wam, że trochę za dużo tutaj zbiegów okoliczności? Że trochę za dużo osób powiązanych z PiSem, a jak wiadomo, Kaczyński do Wałesy żywi nienawiść silną i pierwotną, i zrobi wszystko, żeby Wałęsę pogrążyć?
  • 27
@noitakto: problem polega na tym, że ludzie w każdej partii są tak powiązani...
dlatego co jakiś czas ludzie krzyczą by dopuścić do władzy ludzi z zewnątrz, by rozsadzić te kumoterstwo.

Czy to PIS, czy PeO, czy SLD... kolesierstwo, kumoterstwo

Niech żyje Rzeczpospolita Krasnoludowa!!
@pk347: ja tu nie chcę nikogo przekonywać, pogadałbym o tej akcji, bo trochę to schizofreniczne jest, to co się dzieje wokół Wałęsy. Żeby nie było - komentarze niemerytoryczne, a już nie daj borze heheszki - usuwam i czarnolistuję jegomościów.
@noitakto: cała afera zaczęła się po dojściu PiSu do władzy i od początku nawet przez chwilę żadna rewelacja ani wynik badań, ekspertyz i innych rzeczy, na które wywala się pieniądze podatników, nie wywołała u mnie podniesienia jednej brwi. I szczerze mam #!$%@?, co to teraz zmieni, jakąkolwiek prawda by nie była?
@vrdst: wcale nie masz wyjeane, bo byś nie komentował. Ja dlatego chcę rozmawiać, bo nie mieści mi się w głowie, że Kaczyński jest w stanie przeprowadzić taką akcję, ale z drugiej strony, ten kraj w ciągu ostatniego roku już niejedno widział, a i poprzednie rządy swoje za skórą mają.
"W latach 80 służby bezpieczeństwa PRL spreparowały na Wałęsę fałszywą teczkę TW Bolka, by go zdyskredytować przed członkami Komitetu Noblowskiego w związku z przyznaną Pokojową Nagrodą Nobla."
Umie to ktoś przekonująco potwierdzić, albo zaprzeczyć?
@noitakto: nie, nie umiem założyć czy to prawda czy nie i ile tej prawdzie pomogły korelacje, które wskazałeś.
Za bardzo nie wiem jak bardzo ten fakt może wpłynąć na moje życie.

Ot dość dziwna sytuacja, tajny rosyjski agent ztw. TW. Bolek obalił komunizm w Solidarności...
Chyba, że Prezes chce go dyskredytować i powiedzieć, że to on zawojował Solidarność.
@noitakto: wiem,
po prostu mówię, że nie widzę jak to by miało zmienić moje życie.

ani więcej nie będę zarabiał, ani nie pogorszy to moich relacji z dziećmi, cena paliwa też od tego się nei zmieni
Solidarność dziś znaczy tyle co harcerstwo, kiedyś coś wielkiego, niosące ideały.. a teraz to związki i dupochrony
@noitakto:
"Pełnomocnicy Wałęsy będą wnosić o przesłuchanie biegłych - autorów przedstawionej we wtorek opinii w ich obecności oraz prawdopodobnie o powołanie innych biegłych."

Skory tylu ludzi go broni, to czemu po prostu nie zrobią zrzutki na opinię jakiegoś zagranicznego instytutu? Czemu
Wałęsa o to nie zawnioskował od razu, tylko dał robić tą opinię ludziom z IPN'u? Jego przeciwnicy by przestali wtedy ujadać.
@noitakto nie bylo zadnych prawdziwych teczek u kiszczaka... inaczej by to wyplynelo... pis wtedy zrobil szum zeby w nocy przepchnac 3 ustawy m.in. ta o ziemi rolnej... a glupie #!$%@? byly zapatrzone w bolka w trakcie dymania ich na gruby hajs...
@noitakto: ludzie z PO za poprzedniego rządu i poprzednich władz w IPN zlecili analizę grafologiczną. Wyniki są, jakie są. Co tutaj jest nie do zrozumienia? Pytasz o to czy "nie za dużo przypadków". No to nie za dużo przypadków w życiu Wałęsy? Duża rodzina ale też duże pieniądze (skąd?), nagranie z 1978 gdzie się kolegom przyznał do współpracy, wpis w jego własnej biografii gdzie też było że podpisał, opróżnianie teczek krążących
@Tosca303: tak, przyznam, że zbiegów okoliczności i niespójności jest po każdej stronie sporo. Pamiętajmy jednak, że Kaczyński, bez zgody którego IPN ani nikt inny związany z PiSem nawet nie kiwnie palcem, uwielbia politykę historyczną i manipulacje historią w celu uzyskania korzyści wyborczych. Przypominam słynnego "dziadka z Wermachtu". Dywagacje na temat tego, czy Wałęsa brał pieniądze czy nie, czy donosił, czy nie, oparte są w tej chwili na ekspertyzach ludzi ściśle powiązanych
@noitakto: Ale w jakim sensie polityczna ustawka? Chyba nie uważasz że nagle Kiszczaka ostatnią wolą była współpraca z Kaczyńskim i wsparcie "prawicy" tymi teczkami. I te teczki były jakoś "podrzucone" w sensie sfałszowane. Przecież już Gontarczyk z Cenckiewiczem kilka lat temu przekopali się przez dostępne wtedy dla nich akta i normalną archiwistyczno - historyczną kwerendą udowodnili że w dziesiątkach zachowanych teczek i akt zwykłych ludzi, jak też i późniejszych polityków są