Wpis z mikrobloga

Pomocy bo zwariuje ;P Mirki, Mirabelki... słabo w #photoshop siedzę i nie mogę czegoś rozkminić. Mam zapisaną #actions na pliku jpg od początku do końca. Chciałbym tą akcje wykonać na całym folderze plików jpg z jednoczesnym nadpisaniem/zapisaniem tych plików po wykonaniu akcji (lub zapisaniem ich do innego folderu na pulpicie). Stoję jednak w miejscu bo po każdym wykonaniu akcji przez Automate ->Batch... pyta mnie o zapisywanie pliku z okienkiem....

Dodałem więc do każdej akcji najpierw Save, a potem próbowałem Save As (choć różnicy w samej akcji nie było) ale dalej mnie pyta o zapisywanie pliku :/

Pomocy... co robię nie tak?
  • 8
  • Odpowiedz
@kajtom: wspomniana funkcja nadpisuje tą która jest już zawarta w akcji czy automatycznie zapisuje pomijając wszelkie okna?

@Lajceps: testowałem różne opcje w batch, m.in save and close i folder... za każdym razem wyskakiwało okno do zapisu pliku... sama akcja to nic komplikowanego bo o na razie test, ustawienie levelu, kontrastu etc...
  • Odpowiedz
@yozz84: Jeżeli jest zaznaczona, wykorzystuje polecenia Save As lub Save zawarte w akcji. Jeżeli ich tam nie ma, plik nie będzie zapisany. Obczaj jeszcze, czy w panelu akcji, przy zapisie nie masz przypadkiem ikonki okienka (na screenie po lewej stronie). Ta ikona oznacza, że akcja musi się zatrzymać w tym momencie i "poprosić" użytkownika o jakąś akcję.
kajtom - @yozz84: Jeżeli jest zaznaczona, wykorzystuje polecenia Save As lub Save zaw...

źródło: comment_gKdFauu8V9dSqJpu0BwqRhohtO5HUuM0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kajtom: Obecnie w akcji nie mam żadnego okienka - znam tą opcje... usunąłem też składową akcje Save.

Jak więc powinna wyglądać całość by po uruchomieniu akcji by plik został otwarty, akcja została wykonana, a nastepnie plik został zapisany jako jpg do innego folderu?
  • Odpowiedz
Ok, wykorzystałem opcje Procesor obrazów i wszystko pieknie wykonał i zapisał do JPG... O to mi właśnie chodziło... Nie wiem czemu w Batch jest to tak zagmatwane :/

Mimo wszystko bardzo dziekuje za wskazówki
  • Odpowiedz
@yozz84: W akcji pominąłbym otwieranie pliku, ale zostawiłbym Save As. I teraz w Batch - "Override" masz dla otwierania pliku i dla zapisu. Dla otwierania nie zaznaczałbym tej opcji, ale już dla zapisu bym ją zaznaczył. Efekt byłby taki, że pliki byłyby automatycznie otwierane z wybranego folderu, a zapis następowałby dzięki fragmentowi akcji odpowiedzialnemu za "Save As" (dzięki temu, pliki są zapisywane z kompresją którą wybrałeś kiedy tworzyłeś akcję).
Generalnie
  • Odpowiedz