Wpis z mikrobloga

@Andczej: Obawiam się, że MPK mogło przeszarżować nieco z powodem odwalenia Pesy. No cóż, w razie czego będą musieli się lepiej nauczyć pisać przetargi... Poza tym obawiam się jakichś nacisków z różnych stron, również politycznych, żeby to odwołanie utrącić, bo Pesa mogłaby przez to zostać wykluczona na 3 lata z przetargów z całego kraju, a to mógłby być ich początek końca.
  • Odpowiedz
że MPK mogło przeszarżować nieco z powodem odwalenia Pesy


@gumiorek: to raz, dwa MPK źle się za to zabrało, a PESA dobrze się broniła, dodatkowo blokada w KIO dla PESY oznaczała by wykluczenie PESY a wiadomo jak politycy lubią pese ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No cóż, w razie czego będą musieli się lepiej nauczyć pisać przetargi...


Trzeba brać przykład z Warszawy i ich zapisami o zrobieniu kilometrów
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: ja tam się cieszę, bo zdecydowanie wolę Krakowiaki, niż to całe Nevelo. A dać trochę czasu, wiecej niż ostatnio (bo się śpieszyli, żeby dofinansowanie nie przepadło) na zbudowanie nowych taborów i będzie ok. Ja nie narzekam na Krakowiaki, bardzo mi się podobają i są ciche w porównaniu do innych tramwajów.
  • Odpowiedz
niż to całe Nevelo


@szemy: Nie porównuj tramwaju który został wypuszczony w ilości 36 sztuk, z prototypem który jest klepany co jakiś czas.

wiecej niż ostatnio (bo się śpieszyli, żeby dofinansowanie nie przepadło)


czasu mimo wszystko mieli sporo, gdyby chcieli i nie nabrali wielu innych przetargów to by sobie poradzili

Ja nie narzekam na Krakowiaki, bardzo mi się podobają i są ciche w porównaniu do innych tramwajów.


To że ci się
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: niestety to widać ale jednak prototyp 36szt vs 1szt, nie ma co porównywać


@Andczej: jak by nie patrzeć - prototyp 1szt. wysyłany tu i ówdzie jako demo można dopieścić, przy 36szt. jeżdżących po mieście jest trochę więcej problemu z łataniem bugów ;)
  • Odpowiedz
można dopieścić


@enron: brak części

przy 36szt. jeżdżących po mieście jest trochę więcej problemu z łataniem bugów ;)


są części i pewna kompatybilność części z innymi wyrobami
  • Odpowiedz
można dopieścić

@enron: brak części


@Andczej: przy jednym który można dopieszczać to sobie choćby wyklepią albo na drukarce 3D dorobią :) Jasne, wiem że krakowiaki to poklejenie tego co PESA miała i nie ma w nich zbyt wielu niestandardowych elementów - ale chyba mimo to nie jest im specjalnie daleko od określenia mianem prototypu...
  • Odpowiedz
wyklepią albo na drukarce 3D dorobią


@enron: nie da się tak, sprzęt musi spełniać normy, dorabianie części dużo kosztuje newaga

ale chyba mimo to nie jest im specjalnie daleko od określenia mianem prototypu...


jak wszystko co oni robią, wieczny prototyp
  • Odpowiedz
@enron: z takich ostatnich pozytywów, zobacz sobie standard przystanków kolejowych zleconych przez PKP PLK i przez ZIKiT, dla przykładu Kraków Łobzów lub przystanki na trasie do Balic/Wieliczki, a Kraków Sanktuarium i tak mają wyglądać wszystkie przystanki które są na głowie miasta.
  • Odpowiedz
@Andczej: nie no, ZDARZAJĄ się rzeczy które się ZIKiTowi udały, tylko giną w powodzi takich bubli i głupot że ciężko je dostrzec. Na przykład zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Wiślicka-Stelli Sawickiego jest bardzo udana - może ktoś był na urlopie i przypadkowo zlecili zmianę komuś kompetentnemu :) Za to ilekroć jadę JP2 czy Mogilską to mam ochotę wyć z bezsilności...
  • Odpowiedz