Wpis z mikrobloga

@urs6: Nie wiedziałem, czy zaznaczyć Mozarta, czy Vivaldiego. Zdecydowałem się na Mozarta, bo Vivaldiego i tak wszyscy znają tylko z Czterech pór roku i nie mają wobec niego większych oczekiwań, natomiast Mozart uchodzi za geniusza na skalę całej historii muzyki, podczas gdy tak naprawdę był... No cóż, nie chcę, żeby połowa ludzi tutaj mnie znienawidziła, więc poprzestanę na wielokropku. ;)
@urs6: Chopina, Liszta, DeBussyego, Haydna , Verdiego, Rossiniego, Czajkowskiego, Mahlera, Paganiniego... to tak pierwsze co przychodzi mi do głowy ;)

@alkan: Mozart był że tak powiem ówczesnym twórcą disco-polo ;) tworzył muzykę która podobała się prostaczkom jak i dworakom, ale bardzo go sobie cenię za Lacrimosę, jeden z moich ukochanych utworów klasycznych wszechczasów, całe Requiem, no i kilka pomniejszych jak Aria Królowej Nocy...
G.....d - @urs6: Chopina, Liszta, DeBussyego, Haydna , Verdiego, Rossiniego, Czajkows...
@urs6: Oh wybacz, ale jak chodzi o popularność to Chopin bije na głowę takiego Wagnera (słusznie z resztą, bo Wagner uznawał że więcej znaczy lepiej), a może i Straussa, a i Czajkowski i Debussy by się w pierwszej lidze zmieścili, a i pewnie kilku których zapomniałem wymienić
@Honorrata Goreckiego szanuje, a z tym Pendereckim to byla taka aluzja do jego innych wypowiedzi. Poza tym IMO jest slawny , czesto jest wspominany w zagranicznych źrodlach jak mowa o klasterach.
@Gil-Galad:
Aha xD

@Gwyn: ja Góreckiego też szanuję. Z Pendereckim chyba jest tak, że więcej się o nim mówi i pisze niż go słucha. Nie ma jakiegoś takiego "przeboju"... no bo chyba nie Tren pamięci ofiar Hiroszimy.

@urs6: Klawesyn to też nie moje klimaty, chyba że dla urozmaicenia w muzyce współczesnej, np. u Alfreda S. ;) Nie jestem zbytnio też fanem baroku, ale szanuję... co innego następna epoka. Dobrze,
@Gwyn
Dla mnie to Chopin, Mahler, Schubert, Beethoven i Brahms (choć nie wszystko od niego). Oczywiście słucham wielu innych i lubię, ale to spuścizna tych panów jest dla mnie takim kanonem. Wałkowane tysiąc razy bez znudzenia. :)
Ze współczesnych najbardziej podobają mi się Ligeti i Schnittke.