Wpis z mikrobloga

@saakaszi wyobraź sobie, że większość emigrantów (a większość to nienadająca się do niczego padaka, fizyczni, sprzątaczki, etc.) wraca i dalej nie radzi sobie w kraju, gdzie poniżej średniej (a takie by były ich zarobki tu) krajowej żyje się zwyczajnie ciężko, co strasznie podnosi bezrobocie. I dalej dramat. Nie, niech nie wracają.
@kipowrot: dokładnie większość to zwykli pracownicy fizyczni, którym tam godna płaca wystarczy na życie na normalnym poziomie, a nie martwienie się o pieniądze na jedzenie i życie od 1 do 1... ci co tam są na lepszych stanowiskach rzadko wynegocjują tu na tyle dobre stawki >10k miesięcznie, żeby im się to też kalkulowało, nie wiem na co on liczy xD
Mi tam pasuje, że sporo patusów się z kraju wyniosło, nie
@bartez_94 często Ci, którzy lubią Polskę zarabiają dobrze np. Jako programiści, ciulaja kasę i wrócą jak znajdą zarobki w PL koło 10k.
Lepszy poziom życia pozwala na bezproblemowe życie za minimalna albo dwie i w efekcie do czegoś można dojść. U nas padniesz wcześniej.
Ja też bym wyjechał, jak miał zarabiać mało. A tak nadal ślepo wierze, ze w PL można dobrze ogarnąć zarobki ( ͡° ʖ̯ ͡°)