Wpis z mikrobloga

#!$%@? jak mozna byc bezdomnym,bedac silnym, mlodym facetem. Spac pod koldra na betonie i czekac na pare groszy.
Zrozumialbym to gdyby to bylo w ubogim kraju, ale nie w miescie na polnocy UK. Tutaj pracy jest w brod, byle jakiej pracy ale wystarczy ukladac pudelka na palete i juz masz na normalne godne zycie.Masz dwie nogi, dwie rece to wypad do roboty dziadu.Gardze takimi ludzmi.
#uk #logikaniebieskichpaskow #bekazpodludzi
scunnydyjek - #!$%@? jak mozna byc bezdomnym,bedac silnym, mlodym facetem. Spac pod k...

źródło: comment_G9I0ZQwyh7ffvwoHrfIC4iNV41kiShbQ.jpg

Pobierz
  • 17
@Ja-qb: #!$%@?, nie trzeba wynajmowac domu od agencji z credit checkiem. Ja przyjechalem w ciemno, przekimalem sie w hostelu, rano kupilem karte sim, wpakowalem w laptopa i poszukalem ogłoszen. Tego samego dnia miałem już pokój, umówioną rozmowę na NIN, a po 3 dniach poszedłem do banku z umową najmu i założyłem konto. Na prawde trzeba sie postarac by wylądowac na bruku. W cięzkich chwilach idzie zjeść za 5 funtów dziennie coby
@scunnydyjek w pracy rozmawiałem kiedyś z kobietą która zajmuje się bezdomnymi w Leeds. Bezdomnych można policzyć na palcach u jednej dłoni, reszta to bezdomni z wyboru. Kiedyś jeden jej powiedział, że w soboty potrafi 'zarobić' ponad £100.
@Old_Postman: z noclegowniami w UK bywa różnie

@szczym_do_ludzi: stawiasz chochoła. Bezdomni są bezdomni bo nie mają kasy, a nie zarobią kasy, bo są bezdomni - to tak ogólnie. Aby wyjść z bezdomności trzeba zacząć mieć kasę - na wynajem czegokolwiek. A żeby mieć kasę na wynajem czegokolwiek trzeba pracować. Żeby pracować trzeba mieć konto, telefon (praca agencyjna) i NIN (imigranci mają z tym problem i rodowici Brytole też. Ci bezdomni
@Ja-qb: ja nie wiem jak można zostać bezdomnym, wyjść nie jest już tak łatwo ale żeby stoczyć się do tego stopnia w UK trzeba się na prawdę postarać. Ja konto zakładałem w lloyds i chyba nawet nie chcieli PoA, nie pamiętam, ale wiem, że przyleciałem do UK w piątek w nocy a we wtorek rano zakładałem konto, miałem ze soba tylko umowe najmu mieszkania bo żadna korespondencja by do tego czasu
@Ja-qb: nie kazdy bank wymaga POA. Przykładowo konto Passport w HSBC, ja zakładałem pierwsze konto w Barclays na polsko adres z dowodu osobistego, mój różowy zakładał pierwsze konto na jakoś gownolist.

Generalnie znałem kiedyś trochu bezdomnych z krakowskiego rynku i w 90% byli to bezdomni z wyboru, a większość z nich mogło w każdej chwili wrócić do rodzin.
@Elrondka88: Kiedyś wybiórcza robiła happening. Zarobili 2 stówy w ciągu dnia. Mało który zawód daje tyle w Polsce na rękę i bez podatku. Oczywiście, gdyby posiedzieli dłużej, musieliby odpłacić się mafii, ale i tak wyszliby na swoje. Ja tego kolesia chyba kojarzę, tylko psy zmienia (albo raczej kojarzę typa z psem, bo to ten sam patent co z małym dzieckiem u cyganów).
@Elrondka88: No siedzieli i filmowali z ukrycia, koleś łapał 50zł na godzinę, jak nie więcej. Co jakiś czas jakieś babcie wrzucały. Sama widziałam, jak ludzie cyganom dają po 5zł. Mają z pewnością więcej niż 50 na godzinę. 50 to mieli z jednego tramwaju.