Wpis z mikrobloga

#aliexpress #chinskiecuda
Ktoś kupował żarówki do samochodu na aliexpress?
Warto kupić? Bo można dostać w całkiem fajnych pieniądzach ale nie wiem czy takie żarówki dobrze świecą czy są z nimi jakieś problemy?
  • 11
  • Odpowiedz
Warto kupić? Bo można dostać w całkiem fajnych pieniądzach ale nie wiem czy takie żarówki dobrze świecą czy są z nimi jakieś problemy?


@Kusi: żarówka jak żarówka - u nas kupisz taniej (w zwykłym sklepie z częściami), albo kupisz lepsze (jakieś super-duper-nightbright +X% itp).
Nie kupować niczego z bańką barwioną na niebiesko, na srebrno itp.
  • Odpowiedz
@Kusi: Tak jak wyżej, można tylko ledowe rurkowe do oświetlenia wnętrza, czy tablicy rej. Do przednich reflektorów polecam tylko markowe min. Tungsramy, całkiem niezłe są te +100 czy 130%, kupiłem jakieś 11 miesięcy temu i jeszcze dają radę. Do świateł tylnych, czy postojowych, może być Narva czy coś podobnego, taniego.
  • Odpowiedz
dlaczego nie? Miałem philips white vision i były spoko, jedynie minus to ze dość szybko sie przepaliły :(


@godoto: bo to barwienie bańki w philipsie jest tylko marketingowe, byś kupując żarówkę miał wrażenie "zimnej bieli"
Porównaj to do chińskiego barwienia "cool white" żarowek https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1ngGtNVXXXXX1XVXXq6xXFXXXb/201382258/HTB1ngGtNVXXXXX1XVXXq6xXFXXXb.jpg?size=13657&height=350&width=350&hash=1475604e83a6b22c8bb743dc9a35bf59 - efektem jest po prostu strata ~połowy jasności (filtr niebieski przepuszcza niebieskie, a tłumi resztę - więc strata musi być)
hrumque - > dlaczego nie? Miałem philips white vision i były spoko, jedynie minus to ...

źródło: comment_LAgipVjCSaGCb8nEC9yf4xSqt5Sz9beB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kusi: Jeśli chcesz doświetlić sobie wewnątrz auto to spoko, ew. wsteczny.
Zastanow się co zrobisz jak biegły sądowy ustali, że pojazd jadący za Tobą mógł nie widzieć Twoich światełek i dlatego wjechał Ci w.... dupsko :)


Ubezpieczyciel będzie wdzieczny za ustalenie, że używałeś czegoś z podrobionym certyfikatem.
  • Odpowiedz
@Kusi: brałem h7 "niebieskie" i serdecznie nie polecam, świeciły ciemno i strasznie nie równo. Pierwszy i ostatni raz. Tak jak ktoś wcześniej napisał pozycyjne, czy inne drobne popierdółki jeszcze może (chociaż brałem różne ledy w5w i dość szybko padały). Ostatnio h7 +30% kupiłem w oszołomie dałem 5 czy 7 pln i świecą o niebo lepiej od tych z ali
  • Odpowiedz
@Kusi: ja brałem h11 do doświetlania zakrętów bo żółte przy xenonie wyglądały marnie, ale jedna już po tygodniu zaczęła coś świrować bo wyskakiwał błąd i nie świeciła chociaż po podłączeniu do prostownika normalnie świeci.. No i świecą o wiele słabiej niż te co miałem oryginalne hella.. ale ledy do wnętrza czy tablicy można dorwać całkiem fajne i w dobrych cenach
  • Odpowiedz