Wpis z mikrobloga

za 5 miejsce w lidze jest wiecej kasy niż za FA Cup?


@Ja_nusz: tak, poza tym gdyby to było starcie np. Arsenal-Chelsea, City-United to wyszyłyby pierwsze. Southampton kilka dni temu grało pierwszym składem o finał pucharu ligi z Liverpoolem, Crystal Palace w tej chwili skupia się na utrzymaniu w lidze, a z City i tak nie mieli szans.
Kiszą się w tym własnym sosie a gdy wystawią nos na zewnątrz (europa) to już nie jest tak kolorowo.


@Ja_nusz:
Liverpool w zeszłym sezonie grał w finale Ligi Europy, City w 1/2LM, a póki co Arsenal, Leicester i City jeszcze nie odpadły z LM, Tottenham pewnie oleje LE, ale United będzie najprawdopodobniej walczyć o wygraną.
@Pustulka: No po latach biednych, w których zdarzało się, że Liverpool odpadał z LE z Club Brugge wygląda to ciut lepiej, ale ciągle szału nie ma. Zresztą Arsenal pewnie i tak odpadnie z 1/8, Leicester może i przejdzie Seville, nie wiem, ale pewnie potem trafią na Real i skończy się zabawa, City też nie wygląda na faworyta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pustulka: a rok wczesniej?
LFC - 1/16 LE
Tottenham - 1/16 LE
Everton - 1/8 LE
Chelsea - 1/8 LM
City - 1/8 LM
Arsenal 1/8 LM

Jest nieco lepiej w porównaniu do poprzednich lat ale to wciąż nie za mało biorąc pod uwagę budżety angielskich klubów.
a rok wczesniej?

Za LE nie było miejsca w LM, poza tym może się tak cofać w nieskończoność, teraz jest dominacja ligi hiszpańskiej, kiedyś była angielska, wcześniej włoska itd. powtarza się to cyklicznie. Jakiejś poprawy występów angielskich zespołów w LE nie ma co się spodziewać, bo poza Liverpoolem, United czy Tottenhamem inne zespoły nie mają szansy na wywalczenie miejsca w LM poprzez wygraną w tym turnieju

ale to wciąż nie za mało
@Ja_nusz To był jeden rok posuchy i powoływanie się na niego to przesada.

Tak, za ostatnie miejsce w lidze jest więcej kasy niż za wygraną w Pucharze Ligi, FA Cup, Lidze Europy, a i pewnie więcej niż za wygraną w LM.
@Pustulka: W LM może być im ciężko kiedy trafiają na powyższą piątkę którą wymieniłeś. Rozumiem to że odstają sportowo ale w LE jest to nie do wybaczenia kiedy trafiają na zespoły z nawet kilkukrotnie niższymi przychodami.
Rozumiem to że odstają sportowo ale w LE jest to nie do wybaczenia kiedy trafiają na zespoły z nawet kilkukrotnie niższymi przychodami.


@Ja_nusz: LE mają gdzieś poza klubami o które wspominałem wyżej, a będą mieć jeszcze bardziej gdy wejdzie już nowa formuła LM, gdzie 4 czołowe ligi będą mieć zagwarantowane po 4 miejsca w fazie grupowej.