Wpis z mikrobloga

Mirasy mam MBPr13 z 2015 (i5,8GB RAM) roku i planuje dokupić do niego zewnętrzny monitor.
Dlatego mam do Was kilka pytań:
1. Co sądzicie o takim monitorze https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-dell-ultrasharp-u2515h
2. Warto dopłacać to 500zł do wysokiej rozdzielczości czy kupić zwykłe Full HD.
3. Klawiaturę wybrałem bezprzewodową od Apple (może jakieś inne propozycje)
4. Co bardziej polecacie: myszkę Apple czy zewnętrzny touchpad Apple(drożysz chyba o 300zł)?
5. Ten model MBP chyba poradzi sobie z dwoma monitorami?
6. Nie ma problemu z grzaniem się jeśli zamknę klapę laptopa?
Ogólnie będę wdzięczny za wszelkie rady. Komputera używam 80% programowanie, 20% grafika.

#monitory #macbook #apple
  • 16
@saycool:

1. Mam dell u2312hm i sprawuje się okej.
2. Jak do programowania to więcej pikseli zawsze się przyda na dodatkowe okna
3. zależy jak Ci leży, mi pasuje
4. ja wybrałem logitecha myszkę bo od apple jest dla mnie za płaska, ale sama obsługa gestów na niej to mistrzostwo świata
5. podłączałem tylko jeden zawsze, nie wiem jak z 2
6. pracuje z otwartym, mac służy mi jako 2 monitor
@aukolb: Macbooka masz z retiną? Full HD w monitorze wystarcza czy jednak przy ponownym zakupie poszedł byś w coś z większą rozdziałką? Rozmiar 23 czy jednak coś większego?
@saycool: ten sam model maka mam. Ja projektuje Weba i UI więc fullHD w zupełności mi wystarcza. Więc ewentualnie nad 27' bym się zastanawiał.

Ale do kodzenia myślę, że wyższa rozdziałka mogłaby zdać egzamin.
@saycool: Mam ten sam model MBPr i dokładnie ten monitor. Wcześniej pracowałem na 23 calach full hd i uważam zdecydowanie warto dopłacić do wyższej rozdzielczości. Na początku interfejs systemu wydawał mi się nieco za mały, ale teraz za nic nie wróciłbym do full hd. Różnicę szczególnie widać na fontach, gdzie na 1440p tekst wygląda znacznie lepiej.
@advert: @aukolb: @mars83: @MarSlayer: @bartlomiej-jurek: Dzięki za odpowiedzi. Monitor już dotarł, pierwsze wrażenie, żę do filmów i zdjęć jest super. Natomiast do pracy nie wiem czy nie za duży. Np. stronę wykopu muszę powiększać, bo tak to tekst jest za mały. Ogólnie wkurza białe tło po bokach w 99% odwiedzanych stron. Fonty też wyglądają gorzej niż na retinie. Ogólnie myślałem, że po przesiadce z 13 cali będzie
@mars83: Dałem domyślne zoomowanie w safari na 150% i jest znacznie lepiej. Do reszty mam nadzieje się przyzwyczaję, chociaż muszę przyznać, że 25 jest duże na tyle, że oczy muszą się "dużo nabiegać".