Wpis z mikrobloga

@interface: ale test to mogłeś fajniejszy napisać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Btw. jak masz paginację to trzeba mieć też sortowanie bo czymś deterministrycznym, np. po ID. Ostatnio miałem przypadek gdzie mieliśmy paginację i sortowanie po typie encji (jakieś pole typ, kilka wartości). No i niestety dopiero po jakimś czasie złapaliśmy, że w ramach jednego typu baza może zwracać encje w innej kolejności i były gubione wpisy (
@Brendan: to nie mój blog. Zakładam ze tutaj spring nic nie sortuje tylko baza danych, ciezko zeby spring wyciagnal z bazy 10M obiektow, posortowal je i zwrocil 10.

Interface przyjmuje obiekt Sort na wejsciu niektorych metod. Reszta jest w javadocu.
@interface: Mirku, cenna wrzutka. Chyba właśnie tak rozwiążę sprawę paginacji w Spring Boot i Thymeleaf. A są może oprócz tego jakieś prosto-z-pudełka mechanizmy filtracji? Jeśli nie to jakbyś to najlepiej poczynił? Najoptymalniej byłoby chyba machnąć metodę kontrolera, obsługującą szukanie.

To co podsunąłeś jest bardzo wartościowe, już biorę się za robienie moich metod Pageable.
Na razie zwracam moje entities w jedną wielką listę, a rozwiązania paginacyjne, na które się dotąd natykałem są
@interface: Wybacz, to przez późną porę, chodziło mi o filtrowanie, szukajkę.
Mam metodę, która wyciąga z repo obiekty na podstawie podanego jako @RequestParam Stringa, ale nie mam pojęcia jak to pożenić z widokiem.
Każdy thymeleafowy form musi mieć obiekt (klasy, której polami są odpowiednie inputy w formsie), aby przepchnąć formularz - tak mam porobione formularze dodawania nowych obiektów i to sobie działa w porządku.
Czy wobec tego muszę mieć do obsługi
@interface wydawało mi się, że to chodzi pod spodem Spring Data?
Ale problem nie leży w szukaniu czy wyciąganiu danych, ale w zwykłym formularzu.
Czy nie ma normalnego sposobu na podanie Stringa z formularza (tekstowego inputa) do ścieżki (np. search/jakasFrazaDoSzukania), którą kontroler zgrabnie obsłuży? Normalnego czyli bez tworzenia specjalnych beanów formularzowych itd.
@interface Jakoś udało się to zrobić bez JS, ale też bez specjalnego thymeleafowego obiektu formularza.
Zwykły formularz (metoda GET) i odbieranie paramsów po stronie kontrolera za pomocą Stringów z adn. @RequestParam daje radę. Czy tak się powinno robić? Nie wiem.
Wszystkiego dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)