Wpis z mikrobloga

@Artron: średnio 5% się daje na singla, ale to zależy od marki aromatu, każdy ma inną wydajność. koncentraty inawery dajesz 3-5% a niektóre TPA po 15%. wygoogluj nazwę aromatu, na bank będzie jakiś wątek na forum o % dla danego smaku
@Artron: zazwyczaj przedział 5-15%. Polecam zrobić sobie próbki 5,10,15% po 10ml, dać im tydzień na przegyzienie, i zacząć testy od 10%. Jak uznasz że dobry, zmieszasz 5 i 15% i wyjdzie ci 20ml 10% ( ͡° ͜ʖ ͡°). A w pozostałych przypadkach możesz odlać lub rozrzedzić.
@xevske: zależy co masz, są smaki, które trzeba trzymać i po miesiąc na półce zanim "się zrobią". Zazwyczaj najszybciej przegryzają się owoce, na drugim biegunie są deserówki i tytoń.
@Waspin: jakaś mieszanka owoców leśnych i energetyk teraz po dobie :). Nigdy nie miałem "deserowych" - nie wiem jak bym zareagował na smak kajmaku, ciasta jakiegoś, chociaż chętnie bym czekoladę spróbował - słyszałem ze słodkie smaki psują grzałki.
@xevske: czekolada jest dość trudna, wychodzi zazwyczaj taka, jak kakao rozpuszczone w wodzie. W słodkich liquidach nośnikiem smaku jest sukraloza, która karmelizuje się na grzałkach i tworzy nagar z gliceryną.