Wpis z mikrobloga

Chciałbym założyć konto w innym banku (teraz mam w Raiffeisen i Getin, nie jestem zadowolony).
W drodze eliminacji wybrałem dwie intersujące oferty:

-Millennium bank - konto 360
-Alior bank - konto wyższej jakości

W obu bankach spełniam warunki zwolnienia z opłat:

-kilkadziesiąt płatności kartą w miesiącu, ok. 700-1k PLN
-regularnie, co miesiąc wypłata pow. śr. krajowej.

Którą ofertę wybrać?
Interesują mnie przede wszystkim opinie posiadaczy kont w tych bankach.
Napiszcie proszę co Wam się podoba/nie podoba podczas korzystania z konta, czy są jakieś ukryte koszty, jak się sprawuje bankowość internetowa, BLIK, płatności telefonem, jak szybko aktualizuje się saldo na koncie itp.

Będę bardzo wdzięczny za opinie.

  • 12
@ParryHotter: a może ING direct? Aby mieć konto za darmo musisz wydać miesięcznie 300 zł kartą. Blik działa ok, apka bankowa chyba jedna z najlepszych, system internetowy też bardzo przejrzysty i wygodny. Do tego możesz mieć za darmo ror walutowy i konta oszczędnościowe. Jedyny minus to ograniczona sieć bankomatów do ING i planet cash, które są głównie w centrach handlowych.
Też myślałem o ING direct, ale właśnie te wypłaty - wypłacam gotówkę dość często, nie chce mi się szukać odpowiedniego bankomatu, żeby nie płacić prowizji. Kolejna sprawa to karty Visa zamiast Mastercard (podobnie jak w Millenium) - co może już tak ważne nie jest, ale jednak Mastercard oferuje więcej możliwości (lepsze promocje i Masterpass).
@ParryHotter Alior ma tragiczną appkę mobilną. Ma wyjść nowa, ale póki co jej nie ma. Natomiast appka Millennium to jedna z najlepszych appek na rynku, o ile nie najlepsza. Do tego ma HCE, natomiast w Alior Banku trzeba korzystać z Android Pay.
@ParryHotter: Millennium bank - konto 360 - mam, używam jako główne konto. Sporo zrobisz sam, przez www albo całkiem wygodną aplikację. Nie musisz z byle #!$%@?ą latać do oddziału. Szybkość działania też jest zadowalająca.
@dzikiczytelnik: Po co proponujesz gorsze konto? Millennium ma lepszą ofertę od ING.
@ParryHotter: Co rozumiesz przez "aktualizację salda"? W każdym banku działa to tak samo - przelewy księgują się według sesji ELIXIR, a płatności kartą są najpierw jako blokady, a następnie księgowane po kilku dniach.
W Millennium jest teraz promocja i dostaniesz oprocentowanie 2.5% na koncie oszczędnościowym na 3 miesiące (do 100000), do tego jest lokata mobilna 2.75% na 3
@ParryHotter: osobiście mam konto Premium w TMUB, jak robisz kartą 500zł miesięcznie to konto jest bezpłatne. Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach, dodatkowo cashback 25zł miesięcznie. Apkę na telefon też mają spoko
@ParryHotter: To są transakcje offline. W momencie płatności terminal nie łączy się z bankiem i nie sprawdza czy faktycznie masz coś na koncie, często transakcje zbliżeniowe są tak realizowane, bo skraca to czas ich realizacji. Jeśli tylko bank zezwala na takie transakcje, to ich prędkość pojawienia się na liście transakcji nie zależy od niego, a od pośrednika w płatności kartą.
@ParryHotter: jeżeli płacisz kartą w miesiącu na min. 500 zł to polecem konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe.

- 0 zł za prowadzenie rachunku
- 0 zł za kartę
- 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów
- 0 zł za wpłatę we wpłatomatach
- Zwrot 25 zł co miesiąc, czyli 300 zł rocznie.
- Android Pay, T-Mobile też ma w planach wdrożenie HCE
- Przyjazna i nowoczesna aplikacja mobilna

W