Wpis z mikrobloga

Mirki, moze ktos mial jakies doswiadczenia, albo studiuje #stomatologia - mialem #!$%@? bol zeba (siodemka) i poszedlem do kliniki bo tam najszybciej mnie przyjeli. Spodziewalem sie usuniecia zeba, bo wiedzialem, ze jest dramat. Laska powiercila, zrobila prowizoryczne leczenie dorazne i zaproponowala kanalowke u nich, mikroskopowa za 1200 zl i odbudowe zeba za 700. Koszt mnie przeraza, ale rozumiem, ze taka technologia... natomiast moje pytanie jest takie: czy tansze rozwiazanie leczenia kanalowego jest dobre, czy ciulac te 1200? Musze podjac decyzje a totalnie sie nie znam. Dodam, ze taki koszt jest dla mnie lekko #!$%@? jednak.

#zeby #dentysta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Frettka: no wlasnie ja totalnie sie nie znam... z tego co zakumalem to i tak tansze z dwoch rozwiazan odbudowy... drugie polegalo na wbudowanie w zeba jakichs #!$%@? nie wiem... precikow (rysowala mi to). Nie wspominala nic o materialach. Natomiast sen z powiek spedza mi ta kanalowka... robilem do tej pory dwa razy i placilem okolo 300zl od zeba a nie 1200.

@LopataDoSniegu: jasne, zgadzam sie w 100%, ale obecnie
  • Odpowiedz
@neo_vir: kanałówka pod mikroskopem daje większą pewność, że to leczenie zakończy się powodzeniem. Za odbudowę chce chyba dosyć sporo, no ale jak nie znasz szczegółów co tam konkretnie planują zrobić to ciężko powiedzieć więcej.
  • Odpowiedz
Jakie miasto? To 1200 to normalna cena za leczenie pod mikroskopem tylko jest pytanie czy ten zabieg wymaga aż tak zaawansowanego leczenia. Może wystarczy kanałowe bez mikroskopu. Ja bym szukała gdzie indziej lekarza. A to 700 zł za odbudowę to u nas nie wiele droższe są korony na metalu to chyba odbudowa z super hiper nowoczesnych kompozytów.
  • Odpowiedz