Wpis z mikrobloga

@eloar da się w rok ale tylko jak masz na całość finanse i umówione ekipy zwłaszcza na wykończenie. SSO to pikuś. Na dobre ekipy trzeba czekać kilka miesięcy. Na tych od wykończeniówki to czasem rok. Na same przyłącza gazu, prądu to też pół roku. Chyba, że za nich zrobisz projekt.
Budowa to min 1,5 roku chyba, że domek do 100 metrów to szybsze są prace wykończeniowe.
Prace robione samemu to dopiero maja
@ErroL: przyłącze elektryczne docelowe się robi już jakiś czas, prowizoryczne będzie jakoś na dniach. co do wykończenia, to budujemy do stanu deweloperskiego, więc resztę da się już zrobić własnym sumptem i to sobie może trwać nawet lata. Byleby z zewnątrz wszystko było gotowe, bo jak nie zrobimy ocieplenia i elewacji w tym 'pierwszym etapie', to potem nie uda się środków zebrać.

Well mamy masę zapewnień, że będzie nie dłużej niż 12
@eloar to tylko trochę mniej niż u mnie się mam pełne piętro że stropem i skomplikowanym dachem. Wyszedł mnie stan surowy 1 tys za m2 deweloperski też tyle, wykończenie na bogato też tysiąc ale to z płotem i kostką.
@ErroL: jak liczyć za metr całości, to kosztorys mamy na 1670PLN do stanu deweloperskiego. Płot jest liczony oddzielnie. Kostkę to ja sobie za rok czy dwa położę, bo działka była dość jałowa, a po budowie zostanie jeszcze bardziej zniszczona i zajmie nieco czasu zrobienie trawników :)