Wpis z mikrobloga

@Wypoks: Nie ma ani ciemnej strony ani jasnej strony. Jest tylko moc. Zrobię wszystko co muszę, by zachować równowagę. Równowaga to jest to, co mnie spaja. Nie ma dobra bez zła, ale nie można pozwolić, by zło rozkwitło. Istnieje pasja, emocje, spokój, pokój, chaos, porządek. Jestem zarządcą (?), obrońcą równowagi. Dzierżę pochodnię rozświetlającą drogę. Jestem strażnikiem (?) żołnierzem równowagi. Jestem strażnikiem równowagi.
  • Odpowiedz
@Wypoks:
Nie ma ani ciemnej, ani jasnej strony,
jest tylko Moc.

Zrobię co będę musiał, aby utrzymać równowagę.
Równowaga spaja mnie w całość.

Nie ma dobra bez zła.
Lecz złu nie można dać rozkwitnąć.

Jest tak pasja, jak i uczucie,
łagodność, jak i spokój,
chaos, jak i porządek.

Jestem dzierżącym płomień,
obrońcą równowagi

Jestem trzymającym pochodnię,
rozświetlam drogę.

Jestem podtrzymującym płomień,
żołnierzem równowagi.

Jestem strażnikiem równowagi.
  • Odpowiedz
@Wypoks: Zacząłem to tłumaczyć, ale trochę się to kupy nie trzyma.

Passion, yet emotion. Serenity, yet peace. Chaos, yet order.


Tylko ta ostatnia para ma sens, bo znaczy to mniej więcej "Chaos, lecz i porządek". Za to "Pasja, lecz i emocje" czy "Jasność umysłu, lecz i pokój" to jakiś bełkot. To powinny być antonimy.
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Chodzi chyba o różną wagę i konotacje tych słów w języku angielskim.
Passion - tak jak po polsku pasja - jest gwałtownym, silnym, nagłym uczuciem.
Emotion - to zdecydowanie bardziej wyważone i spokojniejsze słowo. Ma wydźwięk dużo bardziej pozytywny.

Serenity - to pogoda ducha, wewnętrzny spokój, pokój z samym sobą.
Peace - to pokój zarówno z samym sobą, jak i ze światem dokoła.

Bardzo trudno to przełożyć na polski zachowując
  • Odpowiedz
@Gwyn66: No nie wiem, mi to jednak wygląda jakby komuś się walnęło i źle to przepisał. xD W kodeksie Jedi masz do siebie przyrównane Emotion z Peace oraz Passion z Serenity i to ma wtedy sens, bo Passion to rzeczywiście takie uczucie, które cię wręcz pochłania, odbiera tą jasność umysłu. Tak samo emocje i spokój.

Trochę podobnie po stronie Sithów, tym razem para "Passion - Peace" a o "Emotion" nie ma
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Ten kodeks jest ogólnie dużo słabszy niż te Sithów i Jedi, widać że ktoś nieco na siłę próbował to wykminić, w dodatku nie był dobry w te klocki xD
Dlatego też kurde cieszę się z #!$%@? starego kanonu razem z ciążącymi mu kwiatkami, podobnymi do tego typu słabej twórczości. Cóż, może kiedyś wrócą do Szarych Jedi i ktoś bardziej utalentowany pyknie lepszym tekstem.
  • Odpowiedz