Wpis z mikrobloga

Dzisiaj nieco nietypowo, pytanie tylko do moich fanów, obserwatorów, zwał jak zwał - muszę się poradzić :)

Co myślicie o tym, aby na obecnym etapie założyć konto na patronite? Wydaje mi się to średnim pomysłem ze względu na jeszcze zbyt mały zasięg/popularność tego mojego całego "jeżdżenia" - mało kto ma ochotę wysłać chociażby złotówkę randomowi, co rozumiem :)

Myślałem również o utworzeniu koszulek/kubków na portalu cupsell.pl - co myślicie? Jednak wsparcie w systemie coś za coś jest fajniejsze, zostaje coś na dłużej. I może patrząc z perspektywy wysłanych złotówek do otrzymanych przeze mnie nie jest to zbyt korzystne, tak coś zostaje... Coś fajnego, materialnego :P

Pytanie kieruję tym, że pomału zaczyna brakować mi funduszy i/lub możliwości ich pozyskiwania. Robię co mogę ze sponsorami, ale wiadomo, to jest ciężki temat jeśli podchodzimy do tego bez np. konkretnych osiągnięć w skali sezonu. Jeśli nie będzie siana na rajdowanie to nie zginę, Ogier nie skończy kariery ani niebo nie spadnie nam na głowy. Ale byłoby trochę łatwiej.

Co o tym sądzicie? Liczę na komentarze, najlepiej te krytyczne :) Pozdrawiam

#gumizakolkiem
  • 17
@Kacc: Dzięki za opinie :) Planowałem bardziej z tym ruszyć włącznie z utworzeniem fp na fejsie, znam też gościa który nagrywa różne pierdoły dronem itd., myślałem czy by z nim nie spróbować czegoś ogarnąć... Chodzi mi to po głowie, ale póki co bez sprawnego auta nie dam rady nagrać nic, ale to sobie ogarnę, żeby nie było że chcę wzbudzić jakiś żal, czy coś :P Wszystko pod kontrolą
@Kacc: Wiem o co chodzi ;) Problem jest taki że jak szybciutko zrzucasz koła a dystanse nie chcą zejść bo gorące to trochę ciężko to dopracować, ale do zrobienia! :) Faktycznie to moze wziąć...
@Gumi5 życzę Ci powodzenia Gumi . Jednak jak nie urodziłeś się w bogatej rodzinie to ze sponsorem będzie ciężko . Bardzo się czasy pozmieniały i wiem jak dużo kasy potrzebne jest na starty ,nawet amatorskie. Przykro się patrzy na rajdy w których jedzie z 5 fajnych aut a reszta tylko po to aby wypełnić czas . Jestem fanem rajdów od zawsze, znam kilka osób startujących amatorsko jak Ty i wiem z pierwszej
@Gumi5 IMHO generujesz za mało kontentu aby móc prosić o pieniądze. Popatrz sobie na różne kanały samochodowe - szczególnie te zagraniczne. Fanpejdź na fejsie, kanał na YT, konto na insta itp.
I - niestety - generuj mnóstwo treści. Zainwestuj w przynajmniej dwie gopro aby nagrywać gdzie jedziesz i wewnątrz kabiny.

Do tego przydałaby się jakaś "dokumentacja" stanu technicznego auta, co rozwaliłeś, co naprawiłeś itp.

Brzmi jak sporo roboty, no ale taka konkurencja
@quarien: Dzieki! Takie rady duzo dla mnie znacza :)

Tez wlasnie nieduza w sumie iloscia materialow kierowalem sie mowiac ze srednim pomyslem jest konto na patronie. Bede musial popracowac ;)
@Kacc: @quarien:

A co sądzicie o live prowadzonego poprzez FB? Technicznie nie jest to trudne do ogarnięcia, a byłoby dość ciekawe i w sumie stosunkowo pionierskie w moich okolicach :D
@Kacc: no właśnie o live transmisji przejazdów myślałem :) na AMA za wcześnie chyba... W sumie można też transmitować jakieś naprawy czy coś z garażu :d
@Gumi5: Pomysł z transmisjami jest super.
Tylko musisz brać poprawkę a Twój zasięg, który niestety jest marny ;)

Jeśli dobrze widzę, na wykopie obserwuje Cię ok sto osób. Sporo, ale na standardy internetu (a w szczególności zarabiania w internecie) to bardzo mało.

Przede wszystkim musisz generować więcej treści. Patrz po jutuberach od minecrafta - codziennie wrzucają filmik z kopania w ziemi. Jest to ekstremum, ale mimo wszystko powinieneś brać inspirację ;)
@quarien: Tak chce zrobic, mysle tylko czy by nie poczekac az bede mial juz reklame na boku, bo sprawa stoi w miejscu. W kazdym razie, musze sie przygotowac i wybrac dobry moment na start z mediami ;) O streamowaniu myslalem poprzez fejsa, wiec fp obowiazkowo :)

Dzieki!