Wpis z mikrobloga

Uszanowanie. Zgłębiam się powoli w to całe koksowanie. Nigdy się za to nie chciałem zabrać, bo myśl o chodzeniu na siłownię i poznawaniu tych wszystkich dziwnych maszyn, ogarnianiu co trzeba robić, ile razy etc. na samym wstępie powodowała, że mi się odechciewało. No ale przysiadłem, poczytałem kilka polecanych tu "streszczeń" i ten cały FBW wydaje się całkiem spoko. Mam tylko kilka takich głupawych pytań.
1. idę na siłkę, zagaduję do obsługi, włażę, rozumiem że tam dają jakieś takie wprowadzenie, coby nie zrobić sobie krzywdy? czy oni mi pokażą jak wykonywać poszczególne ćwiczenia złożone z użyciem sztangi? w życiu takiego instrumentu nie używałem i nie chciałbym sobie zrobić krzywdy ;/ czy ew. z takimi oczekiwaniami trzeba poprosić o jakąś sesję z instruktorem, która będzie dodatkowo opłacona?
2. odniosłem wrażenie po przeczytaniu kilku takich podsumowań, że w gruncie rzeczy liczba posiłków czy pora przyjmowania nie są zbyt istotne, liczą się kalorie i proporcje tłuszczu/białek/węglowodanów, czy istotnie tak jest? w moim trybie pracy ważne jest dla mnie zachowanie moich nawyków czasowo - ilościowych w żywieniu, tj. jeden główny posiłek późnym popołudniem (13-15) oraz posiłek pomocniczy nocą (pracuję nocami) który z reguły polega na dwóch kanapkach i dwóch jabłkach. czy to możliwe? moje zapotrzebowanie wynosi bodaj 2200kcal? (czy cal bo nie wynika to jasno z tych kilku opisów które czytałem) przy masie 77kg i wzroscie 178cm, wiek 29lat. dam radę pożreć te 1700kcal w jednym dużym posiłku i jednym pomocniczym?
3. czy możecie polecić jakieś źródło w prosty sposób pomagające ogarnąć jak i co konkretnie zacząć jeść i jak wyliczać sobie ilość oraz wartości odżywcze w zależności od potrzeb? w sensie jakieś przepisy, co ile ma kcal w danej wadze i jaki rozkład wartości odżywczych? aktualnie jem z pewnością bardzo niezdrowo (głownie smażone, tłuste, pieczone, gotowe frytki w piekarniku, pieczone przyprawione mięso wieprzowe ale już przetworzone w sensie surowe lecz w gotowych marynatach lub smażone piersi kurczaka z gotowymi sosami i gotowym ryżem do mikrofalówki etc.) na mój dodatkowy posiłek zawsze jest biała bułka z masłem, zółtym serem i wędliną x 2 plus jabłko x 2
4. czy uczęszczanie na siłownię po pracy (znikomy wysiłek, głównie siedzący tryb pracy i mało ruchu), w godzinach wczesnoporannych jest przeszkodą (np. ciężko będzie zasnąć tuż po siłowni) czy może jednak lepiej trenować tuż przed pracą (ciężej ze względu na konieczność wcześniejszego wstawania)?
na razie chyba to tyle, sorry za przydługie smęty, ale zupełnie nie jestem w temacie, po przeczytaniu kilku źródeł powoli coś tam zaczyna zaskakiwać, ale mętlik we łbie mam spory. nie znam nikogo, kto miałby jakieś sensowne pojęcie o ćwiczeniach, mam kilku znajomych chodzących na siłkę, ale z opowiadań to raczej robią ćwiczenia na maszynach i podchodzą do tego mocno rekreacyjnie (ćwiczą bo ćwiczą, ale nie ma w tym jakiegoś glebszego przygotowania teoretycznego).
dzięki!
#mikrokoksy
  • 6
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka:

streszczenie / tl;dr

1. czy wprowadzenie na siłowni obejmuje dokładne pokazanie techniki ćwiczeń siłowych złożonych, czy nalezy wykupić dodatkową sesję z trenerem
2. czy przy założeniu przyjmowania odpowiedniej ilości kcal i bilansu wartości odżywczych da radę ćwiczyć i jeść tylko JEDNEN główny posiłek plus ew.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde:

1. zależy od siłowni, na jednych nie dowiesz się niczego za darmo, na innych dostaniesz darmowy trening personalny na start
2. da radę
3. tabele-kalorii.pl
4. ćwicz kiedy ci wygodnie, sam musisz to wypraktykować
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde:
1. u mnie na siłce nie ma czegoś takiego jak trening za darmo - za sesje z instruktorem się płaci.
2. zobacz sobie system żywienia intermittent fasting ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. węgle - ryże, kasza, makarony, ciemne pieczywo
białka - mięsa, ryby, jaja
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: jeszcze nie poszedł a już analizuje, oblicza... #!$%@? przestańcie robić proste rzeczy skomplikowanymi. Idziesz na siłkę, dźwigasz ciężary, dajesz z siebie wszystko, żresz dużo, śpisz dużo. Tak to jest jak nerdy idą na siłkę.
  • Odpowiedz