Wpis z mikrobloga

Zaczynałem jako serbski wasal Basileusa, z celem stworzenia Wielkiej Serbii, niezależnej od Bizancjum, oraz wypełnienia dziejowej misji remove.kebab i powstrzymania Mongołów. Chciałem, by Serbia była wielka.

I Serbia jest wielka, bo zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego, bo żona któregoś z moich książąt odziedziczyła Andaluzję, ehhh...kiedy indziej pobawię się w remove.kebab; z Andaluzji nie mogłem po prostu zrezygnować. Zwłaszcza, że Mongołowie się zatrzymali ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przynajmniej mamy na tej obczyźnie swojską rozrywkę powstrzymywania inwazji zza Cieśniny Gibraltarskiej.
#ck2
Pobierz Czlowiek-Radom - Zaczynałem jako serbski wasal Basileusa, z celem stworzenia Wielkiej...
źródło: comment_rMhPmJztO8aXwK9E1zqj0Nz3xxMCxIc5.jpg
  • 6
@Sauron_Official: Trochę ponad 200 lat, ale trudno powiedzieć, że do czegoś doszedłem.
Większość rozgrywki to była gra przeciętnym wasalem cesarza, bo w Bizancjum jest ten cały system viceroyality, co utrudniało mi przejęcie drugiego tytułu książęcego (koniecznego do ogłoszenia się królem). Pewnego nudnego dnia na dwór jednego z moich książąt, w trakcie codziennego planowania jak zostać królem, przyszli posłowie i zabrali mu żonę bo odziedziczyła właśnie tron na drugim końcu Europy. Syn
Pobierz Czlowiek-Radom - @Sauron_Official: Trochę ponad 200 lat, ale trudno powiedzieć, że do...
źródło: comment_taBe3ytzCQEBCMRv7qq4ziptxKmqDgVv.jpg
@Czlowiek-Radom:

Większość rozgrywki to była gra przeciętnym wasalem cesarza, bo w Bizancjum jest ten cały system viceroyality

wystarczy, że weźmiesz focus intrigue i stworzysz fakcję czlowiek-radom na cesarza. focus pozwoli ci porwać obecnego cesarza, wtedy odpalasz fakcję i automatycznie wygrywasz wojnę domową-twój przeciwnik siedzi w twoim lochu.
@Czlowiek-Radom: jeśli możesz wybrać focus (do czego potrzeba chyba dlc way of life), to możesz też porwać. focus intrigue daje ci opcję szpiegowania, która z kolei daje niewielką szansę (1,1% każdego miesiąca. chyba zależy to też od twojego poziomu intrygi, bo mi porwania zdażają się częściej niż wskazywałoby na to prawdopodobieństwo) na event z porwaniem (jest też jeden z zabójstwem), które zaś ma 50% szans powodzenia. musisz tylko podlevelować trochę swoje