Wpis z mikrobloga

#programowanie
Mireczki, ostatnio zacząłem uczyć się programowania ale przy ostatnim projekcie mam problem na który nie mogę znaleźć rozwiązania a wydaje się dość prosty. Czy jest możliwość pobrania z bazy danych mySQL wartości i stworzenie następnego zapytania wykorzystując ją? Obecnie mam napisane zapytanie, które wyświetla mi dany wynik ale próbując użyć zmiennej echo $row['zmienna'] nie mam możliwości zapisania jej jako sesyjnej ani nie mogę jej użyć poza pętlą. Macie może pomysł jak mogę sobie z tym poradzić?
  • 8
Uściślając - mam kwerendę wyświetlającą selectem ID zarejestrowanego użytkownika o określonych danych i to ID chce wpisać do drugiej tabeli więc muszę jakoś zapisać zmienną pobraną przez select.
@Devilen: to 'echo' Ci tam sie przypadkowo wkradło, bo to nie jest część zmiennej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego nie masz możliwości jej zapisania? Nawet niekoniecznie sesyjnej, tylko w zwykłej zmiennej.

Nie wiem też, co tam konkretnie masz, bo bez kodu troche też tego nie rozumiem (możliwe, że to wina godziny). Podejrzewam jednak, że próbujesz zrobić jakieś nieoptymalne rozwiązanie, które można wykonać pojedynczym zapytaniem.
Jestem w trakcie robienia strony do rejestracji internetowej w przychodni. Mam trzy tabele. Jedna zawierająca informacje o lekarzach itp., druga zawierająca kolumny idpacjent,imie,nazwisko, login, haslo i druga tabela zawierająca kolumny idgodziny, godzina, data, pacjenci_idpacjent. Po wybraniu terminu i innych szczegółów i zalogowaniu się do strony chciałem po prostu, żeby funkcja select pobrała z tabeli z użytkownikami zalogowanego pacjenta porównując z mailem znajdującym się w zmiennej sesyjnej od czasu zalogowania a następnie wpisaniu
Okay, macie racje z tym problemem XY :) Zatem postaram się spytać o problem. Jeżeli moje logowanie bazuje jedynie na sesji login=true to jak informować bazę danych o użytkowniku który obecnie jest zalogowany, tj. jak wysyłać id użytkownika?