Wpis z mikrobloga

#uk
Mirki jakies rady na plesn w aucie na siedzeniach i tapicerce. Wlasnie zauwazylem u mnie w aucie to swinstwo... Czytalem ze domowy sposob to ocet lub jakis srodek co nie zawiera chloru
  • 12
  • Odpowiedz
@nikoafc86: mi pojawil sie nieprzyjemny zapach i szukalem powodu tego. Powodem byla butelka wody ktora wozilem w bagazniku ktora musiala sie troche otworzyc i woda uciekala.
Moze tez cos takiego wozisz?
Ale gdyby mi sie plesn zaczela puszczac od razu bym samochod sprzedawal ;p
  • Odpowiedz
  • 0
@scobos
Smrodu nie ma to auto robocze warte moze £200 i nawet mi sie go nie oplaca sprzedawac tym bardziej ze mota mam za 3 miechy i raczej nikt by tego nie chcial :) mam 3mile do pracy i jakies lepsze auto mi nie potrzebne. Liczylem ze przejde mot i bede jezdzil. Nic nie woze robie krotkie trasy i auto nie ma kiedy sie nagrzac i osuszyc
  • Odpowiedz
@nikoafc86: Sprawdz sobie uszczelki w drzwiach, najlepiej jedz do myjni automatycznej, wzglednie jesli chcesz przycebulic to siedz w aucie w czasie oberwania chmury i sprawdz ktoredy ci cieknie do samochodu.
Wymien filtr kabinowy.
Jezeli nic nigdzie nie cieknie, a wilgotnosc jest wynikiem tego ze cos sie rozlalo to kup sobie "portable dehumidifier" taki na proszek i trzymaj go w aucie.
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak
2 tyg temu robilem serwis i filtry mam nowe. Co do wody to jest dzwina sprawa bo gdy sporo pada i auto stoi na gorce i wtedy podczas jazdy woda sie leje od strony pasazera. Nie moge dojsc. Co jest tego przyczyna. Pytalem mechanika sprawdzil mi czy mam odplywy drozne i nie wiedzial. Rzadko sie to dzieje tylko gdy auto jest na gorce i przy sporych opadach i nie leci jej
  • Odpowiedz
@nikoafc86: Powszechne zjawisko w corsach. Poszukaj sobie w google frazy wet drivers footwell albo wet passenger footwell, w zależności z której strony masz mokro. Miałem to samo. Uszczelka pod serwo zgniła od liści innego syfu który trzyma wilgoć. Trzeba wymontować serwo i uszczelnić od nowa, o ile wyciek masz od strony kierowcy.
  • Odpowiedz