Wpis z mikrobloga

Jakie wynagrodzenie na start może otrzymać technolog programista CNC po studiach inżynierskich inżynierskich w tej specjalizacji?
#cnc
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Birui: Czysta teoria, a praktyki tyle co na studiach, a tu chodzi o maszynę 5 osiową (której jeszcze nie ma). Jedyny plus jest taki, że znam firmę bo w niej pracuję, pisze to w kontekście ewentualnego awansu.
  • Odpowiedz
@Hattrick: a co to za róznica? Dzisiejsze studia to c--j i metr mułu. I tak w pracy muszą cię nauczyć i tak. A gość po zawodówie jest juz 6 lat do przodu, w dodatku w szkole nauczyli go obróbki skrawania i podstaw, czego na studiach ni ma.
@Hattrick: g kod dziś ci większość programów sama z siebie generuje, to nic niezwykłego.
  • Odpowiedz
@The-Ambiguously-Gay-Duo: Robię zaocznie więc do tyłu nie jestem. U mnie sytuacja jest taka, że nikt Cię nie nauczy bo nikt za bardzo pojęcia o tym nie ma. Pytanie brzmi co jesteś w stanie sam się nauczyć a co jest nie do przeskoczenia bez pomocy osoby doświadczonej.
  • Odpowiedz
@Hattrick: Jak nie masz kompletnego pojęcia o obróbce, to zanim zaczniesz generować kod bez błędów i wypaczeń trochę potrwa. Jak pracujesz już w tej firmie, to się naucz najpierw na spokojnie, a potem walcz o warunki.
  • Odpowiedz
@xxXyy: Hah właśnie bronią się od tej Catii jak mogą ale jeden z ważnych klientów stawia warunek w postaci Catii. Ogólnie to zobaczę jak się sytuacja rozwinie ^^
  • Odpowiedz
@Hattrick: w firmie gdzie ja pracuję technolodzy zarabiają mniej więcej tyle samo co doświadczeni operatorzy ~4k zł netto ... z tym że na maszynie można jeszcze sporo drobić trzaskając czasami nadgodziny.
Ogólnie to nawet jak komuś proponowali przejście z operatora na technologa, to ludzie się na to nie zgadzali bo im sie nie opłacało.
  • Odpowiedz