Wpis z mikrobloga

@Elav: Mi sie najbardziej podoba odmiana slowa "dupczyc" na wszelkie formy i dostosowywanie go do sytuacji. np. wydupczyc, zadupczyc, przedupczyc, udupczyc, zadupczac, wydupczac, zadupcze go itp itd
  • Odpowiedz
@Ulubiona: dla mnie też, mieszkam w Krakowie ponad dwa lata ale jeszcze się nie przyzwyczaiłem. Tak samo mówi się tutaj:
trzy- CZY
przyszedłem- przyszłem
wyszedłem- wyszłem
\
()
  • Odpowiedz
@bugg: XD słyszałem to w:
1) pierwszej pracy
2) drugiej pracy
3) w Lidlu (ul. Kocmyrzowska)
4) w Lewiatanie (Krakowiaków)
5) w CH Czyżyny

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@akwajuk21: ale to raczej moze kwestia jakiego braku wyksztalcenia jezykowego, a nie regionu.
Wielu ludzi popelnia ten blad. To jak z bynajmniej/przynajmniej, wziasc, tudziez..

@Ulubiona: najpiekniejsze jest "zdupcaj stad" :D
  • Odpowiedz
@agaja: możliwe chociaż wątpię bo jednak w aktualnej robocie mam wszystkich po studiach(magistrów i inżynierów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) itd to, aż tyle ludzi ciężko by było niewyedukowanych.

a co do Twojego wpisu do ulubionej to ja uwielbiam "dobra wydupcaj" i "zdupcyło się" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ulubiona: moj tez, zdecydowanie :D
I przyznam sie, ze ci "oni" to i ja :P choc ja wychowywałam się kilkadziesiat km od Krakowa, ale jedna co Malopolska, to Malopolska :) Regiony pogalicyjskie ogolnie.
Ale czy "cz", czy "c" to tez od kontekstu zalezy i slowa, w sumie to byloby szalenie strudne do wytlumaczenia komus, kto tego rowniez nie "czuje" :D

@akwajuk21: o tak, zdupcyc sie moze wiele rzeczy.
A co
  • Odpowiedz
@agaja: no, mnie najbardziej dobija CZY zamiast trzy....czydzesci czy.......( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja pochodzę z północy Polski i tam się w ogóle mówi inaczej takie mam wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) U Nas jest popularne "jo" ( ) i do nas przychodzi gwiazdor a tu w Krakowie gwiazdora brak (ʘ
  • Odpowiedz
@Ulubiona: no czasem trzeba sie przestawic. Moj mąz jest z regionow podkarpackich i nieduzo roznic bylo, nawet nie zaciaga, jak to sie niektorym zdarza.
Aczkolwiek mamy kolegę z Zamoscia (ledwie kilkadziesiat km od miejscowosci meza), a tam to juz kosmos serio czasem. Ulubione moje to pantofle do garnituru ( ͡º ͜ʖ͡º)

@akwajuk21: ale to "jo" jako czesc?
No ogolnie poszczegolne regiony Polski mają swoje gwary.
  • Odpowiedz