Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo (i nie tylko) tutaj wasz mirko #bhp - uważajcie na siebie i myślcie co, gdzie i jak macie zrobić w pracy. Wiem, że w wielu firmach jest to nie do pomyślenia ale prawo (kodeks pracy) gwarantuje wam brak konsekwencji za odmowę wykonania polecenia służbowego jeśli warunki albo sama czynność wg was zagrażałyby życiu lub zdrowiu...

Niby codziennie BeHaPowiec tak gada, ale jednak nie wszędzie i do wszystkich to dociera. Niestety finał jest taki jak tutaj.

  • 14
@jarezz: Pamiętam jak kiedyś robiłem pomiar przyłączy przy jakieś budowie. Niesamowita jest kreatywność budowlańców, którzy montowali coś na wysokości siedząc w łyżce koparki bo nie chciało im się dzwonić po podnośnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@0nly: niestety ale ta kreatywność objawia się najczęściej negatywnie - w moich oczach oczywiście. Na krótką metę nadzór ją akceptuje bo "produkcja idzie".
@Jestem_tu_nowy: teraz z używek to nie alko jest największym problemem, bo ono jest już prawie nieobecne, a stanowią go wszystkie substancje zakazane ustawą o zwalczaniu narkomanii. Dlatego coraz częściej są na budowach multitesty obecne.
@Jestem_tu_nowy: na domkach jednorodzinnych pewnie tak. Tam gdzie ja obsługuje budowy (przemysłówka najczęściej) to już nie przechodzi od dawna. Większa mieszkaniówka z tego co wiem, też już rzadko.
@jarezz: no w firmie w której pracowałem szef brał raczej budowy, które dało się wykonać w parę miesięcy przez ekipę ~10 osób, często to były rozbudowy hal / zakładów produkcyjnych zaprzyjaźnionych właścicieli firm.