Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas aby pożegnać się z #windows i wybrać jeden z od-ponad-dekady wychwalanych alternatywnych systemów operacyjnych. Nie ukrywam, że chciałbym aby program był darmowy, lub dostępny za symboliczną (~10 $) cenę. Proszę #komputery #systemtip #linux #kiciochpyta o poradę. Zaznaczam, że nie używam wielu aplikacji, mogących mieć kłopot z kombatybilnością. Jedynie do odtwarzania mediów, obsługi kontrolera DJ (Serato/Traktor) oraz pakietu office. Z góry dziękuję.
EDIT: Mam też DCS z opłaconym dodatkiem Su-27, ale zaczęli takie aktualizacje wypuszczać, że nie nadążyłem z ulepszaniem specyfikacji komputera, toteż przez pewien czas grać nie będę.
  • 15
  • Odpowiedz
@grzemach: Jest jakaś lipa z zawartością ISO Linuxa Mint, który ściągnąłem z 'jakilinux'. Nie ma tam żadnego PLIKU WSADOWEGO (muszę bardzo uważać), a content obrazu wskazuje na to, że to bootable disc. Problem w tym, że nie mam napędu i korzystam z aplikacji umożliwiających nagrywanie obrazów na wirtualnych napędach. Nie skutkuje to niestety żadnym "WITAMY" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grzemach: Ściągasz podstawową wersję za darmo - masz tam chyba P-51 Mustang i Su-22 w gratisie, ale za inne maszyny trzeba płacić. Mi udało się za 10$ kupić pakiet Su-27 w promocji - płacisz i dostajesz kod aktywacyjny (pliki poszczególnych dodatków możesz ściągnąć już wcześniej, bez uiszczania opłaty). Naprawdę warto!
  • Odpowiedz