Wpis z mikrobloga

Rok temu kupiłem papierów #wielton za 5k polskich złotych przy kursie 6,49. Była to moja pierwsza tansakcja, m.in pod wpływem artykułów na wykopie. Stopa zwrotu ~94% i wycena na dzisiaj niecałe 10k. Wiem, że dla niektórych to drobne, ale osobiście jestem pod wrażeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólny zwrot na portfelu ~40%, głównie dzięki #wielton i #kghm (sz = 73%) Największa wtopa na #inpost (-37%)

W tym roku czaję się na #grupaazoty

#gielda #inwestycje #chwalesie #glupimaszczescie
  • 7
@Jimmyjim: dzięki! W zasadzie to czytam tylko wiadomości ekonomiczne i staram się wyłapywać sukcesy polskich firm i kupuję te moim zdaniem perspektywiczne. Typowo na czuja. W portfelu mam nie więcej niż 15 spółek, żeby móc to ogarnąć. Nie kupuję tylko banków.

@bart_212: pod wpływem informacji o tym, że Wielton dobrze radzi sobie na rynku w UE, i że ma zamiar kupić włoskie fabryki. Akurat myślałem, żeby zacząć inwestować na giełdzie,
@bart_212: A giełda to nie lotek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam dobrą robotę, niezwiązaną z finansami. Nie zamierzam zmieniać sposobu na życie, więc nie zamierzam się też doktoryzować. Jestem po ekonomii więc wiem co to dywersyfikacja, znam podstawowe wskaźniki i kumam jako tako analizę techniczną, więc myślę, że sobie poradzę ;-)