Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się porządnie strzelać. Broń palna trochę zbyt droga, więc zapewne jako kolejny etap. Bawiłem się kiedyś w ASG no ale to jednak trochę zabawki, wiatr kule nosi :)

Czy do 1000zł znajdę sensowną długą wiatrówkę z otwartymi przyrządami, która nie rozleci się w ciągu 5 lat?

#strzelectwo #wiatrowki
  • 6
  • Odpowiedz
@BajerOp: Iż 38 to raczej do 300zł, ale przyznaję, że to bardzo fajna wiatrówka.
@blockchan: Do tysiaka do bicia puszek HW 50S lub coś z wyższych modeli, zmieścisz się w tej kwocie przy używce. Jeżeli chcesz popykać do tarczy ze sprężyny, lepiej kupić coś 'matchowego' - Heanel 311, Diana mod. 75. Wszystko to wiatrówki używane, ale z częściami nie ma żadnych problemów, a zrobione są bardzo dobrze i są piekielnie
  • Odpowiedz
@blockchan: Hatsan 95 jeśli koniecznie chcesz nówkę, ewentualnie z tego samego sklepu HW30, ale to jest malutki karabinek (ale diablo celny)
Jeśli używkę to proponuję śledzić dział k/s forum. Często można coś wyhaczyć ciekawego.
  • Odpowiedz
@blockchan feinwerkbau 300s, poczytaj opinie. Niestety przekroczysz budżet o 200-300 zł. Wiem że to odpowiedź w stylu "lepiej dołożyć X i kupić coś porządnego" ale zobacz i oceń sam, może w okolicy jest jakiś klub sportowy to sprawdzisz na żywo jak ci pasuje. Sam myślę nad tym modelem ale trochę inne priorytety teraz mam.
Ew wspomniana Diana też będzie dobrym zakupem.
  • Odpowiedz
@ShutUpMeg: Ja po postrzelaniu z FWB 300s i mod. 75 wybrałem Dianę. Żadna sprężynówka nie robi takiego wrażenia, jak mod. 75. Z 15m nie celuję w puszkę, a w konkretną literę na puszce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety 7,5J szału nie robi i powyżej 20m to już loteria. Na 10m jedna dziura w tarczy.
  • Odpowiedz