Wpis z mikrobloga

Cholera trafiłem na oszusta w firmie leasingowej i w salonie ! Chciałem wziąć auto, wszystko było pięknie w salonie. dopiero przy podpisaniu umowy okazało się, że umowa różni się od tej którą mi pokazywali w salonie samochodowym o ponad 5% !!!
Mam termin do środy na zakup samochodu, muszę szybko znaleźć dobrą ofertę, i podpisać umowę bo mi przepadnie auto i zaliczka 10 tyś! (samochód za prawie 100 tys chce kupić) i tak mnie chcieli przerobić w ostatniej chwili.

HELP
Szukam pilnie dobrej oferty leasingowej na nowy samochód. Znacie jakiś kalkulator w sieci? #firma #banki #leasing #kalkulator
  • 18
@kompas156: Dlatego jakikolwiek oferty, czy to leasingu, czy umowy przedwstępnej każę sobie przesłać na maila. Jeżeli faktycznie nastąpi taka zmiana o jakiej mówisz (na twoją niekorzyść) to masz czarno na białym, że ktoś cię próbował oszukać.

Inna sprawa czy ta różnica 5% wynika z różnicy pomiędzy przykładowym wyliczeniem (idziesz do salonu, oglądasz auto, pan ci ładnie liczy ile byłaby rata) a faktycznym (sprawdzając twój BIK, KRD, US, ZUS itd.), gdzie bank
Muszę znaleźć leasing na samochód do środy, inaczej pożegnam się z 10 tys zaliczki albo będę musiał wziąć tę ofertę z salonu podwyższoną o 5% ...
Szczerze? przysłał maila że oferta wzrosła, i przestał odbierać telefony - a to był koleś który współpracował podobno z salonem. Nigdy więcej leasingu przez salon samochodowy. Będę szukał na własną rękę.
Szczerze? przysłał maila że oferta wzrosła, i przestał odbierać telefony - a to był koleś który współpracował podobno z salonem. Nigdy więcej leasingu przez salon samochodowy. Będę szukał na własną rękę.


Zgłoś całą sytuację do banku mailowo jako skargę na tę osobę. Dodatkowo zgłoś się do innego doradcy tego samego banku, powinien po przedstawieniu sprawy wykręcić dobrą ofertę.

Jakbyś miał się serio nie wyrobić to już lepiej wziąć ten leasing z salonu
@kompas156: Po 1 - kto wpłaca zadatek (bezzwrotny) za towar (samochód)? Przecież nawet jeśli go nie odbierzesz to kupi to inny klient (nawet jeśli był konfigurowany specjalnie pod Ciebie). Wpłata zadatku ma sens tylko wtedy gdy Twoje odstąpienie może przynieść znaczną szkodę (a nakłady handlowe i marketingowe na ponowną sprzedaż czy koszt utraconych korzyści z Ciebie jako klienta - takimi szkodami nie są). Powinieneś wpłacić zaliczkę, zwrotną w przypadku rezygnacji którejś
którą mi pokazywali w salonie samochodowym o ponad 5% !!!


@kompas156: ja bym też opisał salonowi cały problem - skoro sami polecali albo współpracowali od dłuższego czasu z tym "doradcą", to możesz nie być jedynym poszkodowanym, a im też zapewne nie będzie po drodze robić sobie smrodu wokół salonu...