Wpis z mikrobloga

Mireczki ze Śląska (Katowice i okolice), potrzebuję porady.
Uczę się w technikum na informatyka, a w tym roku będę mieć praktyki w zawodzie. Początkowo wraz z dwójką znajomych chcieliśmy załatwić sobie coś w którymś z banków, ale żaden nie jest zainteresowany (po głębszym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że tego typu zadania zlecają po prostu zewnętrznym firmom). Widząc taki obrót sprawy, postanowiłem odwołać się do mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znacie jakieś firmy, które chętnie przyjęłyby praktykantów?
Wołam: #informatyka #slask #katowice #praca
  • 16
coś w którymś z banków, ale żaden nie jest zainteresowany (po głębszym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że tego typu zadania zlecają po prostu zewnętrznym firmom)


@Kavelach: Niekoniecznie. : )
Na studiach normalnie dostałem się na praktyki, a potem na staż do banku. Więc nie jest to prawda co mówisz. ;>
@GrabkaMan: właśnie, na studiach. Akurat w Millennium dostałem odpowiedź, że gdybyśmy byli studentami, to wtedy prośba jest do rozpatrzenia. Ale propozycje dajesz naprawdę ciekawe, zobaczymy co i jak w przypadku tych dwóch miejsc. Jeśli się nie uda, to zawsze to są jakieś dodatkowe branże do szukania ewentualnych praktyk.
@Kavelach: U nas znajomi mieli jeszcze praktyki w Tauronie/Vattenfallu (też technik informatyk) z takich większych firm. Część właśnie też miała w lokalnych sieciach, niektórzy w szkołach. Ja np. miałem w gimnazjum po znajomości i się trochę pobawiłem sieciami, składaniem PCtów starych co zalegały nieużywane, instalowałem monitoring. Też sklepy z częściami, serwisy były popularne.
@Artisanol: nie zależy mi na pieniądzach z praktyk, tylko na zdobyciu doświadczenia. Gdyby przyjął nas Janusz do firmy budolanej Januszex i kazał zamiatać podłogi oraz robić kawę, to na pewno byśmy go nie zdobyli.
@Oude_Geuze: no i właśnie na praktycznym doświadczeniu mi zależy. Rozwalają mnie rówieśnicy którzy zachowują się jak typowy Mati, a ty co, dalej szukasz praktyk? Ja sobie załatwiłem u wujka w aptece, będę siedział przez dwie godziny na zapleczu i naperdalał w ceeska iks de, uważający że praktyki to przerwa od szkoły.