Wpis z mikrobloga

Stare Miasto 11 czerwca 1919 roku. Zdjęcie wykonane podczas przelotu samolotu 39 Eskadry z Armii Hallera.


@MusicURlooking4: Fajnie to wygląda - w miejscu Mogilskiego i Grzegórzeckiego pełnowymiarowe tereny uprawne. Można sobie było prawilnie wyjść na pole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą taka mnie teraz rozkmina wzięła: jak kończyła się Dietla w kierunku obecnego Mostu Grunwaldzkiego przed jego wybudowaniem? Z tego co kojarzę, to od samego początku
@lays: wiesz wydaję mi się, że tak właśnie było. Na Dietla kiedyś były takie zajefajne planty i chyba one dochodziły bezpośrednio do rzeki ale to tylko przypuszczenia moje bo na pewno widziałem kiedyś takie zdjęcie właśnie jeszcze bez Grunwalda i tak jakoś odtwarzam sobie ten obraz w głowie. Poszukam tego zdjęcia a jak znajdę to Cię zawołam jeśli Ciebie to oczywiście interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MusicURlooking4: szanuje jak #!$%@? za wartościowy kontent, który dodajesz. W zamian za to opowiem Ci coś o Podgórzu.

Jeśli chodzi o wartości niematerialne urbanistyki podgórza większość rzeczy sięga czasów lokacji miasta, jednym z wyjątków jest Wzgórze Lasoty - nazwa tego miejsca sięga średniowiecza. Na najstarszych zachowanych planach na wzgórzu lasoty zaznaczona jest szubienica - prawdopodobnie to w tym miejscu dokonywana była większość publicznych egzekucji. Prowadząca dziś na wzgórze lasoty "ulica" Tatrzańska
i.....i - @MusicURlooking4: szanuje jak #!$%@? za wartościowy kontent, który dodajesz...

źródło: comment_p5D7i4cvBxcZdaJ7vjqpRcpH4YpUjrD8.jpg

Pobierz