Wpis z mikrobloga

Mirasy, przeżywam ostatnimi czasy renesans i co raz chętniej spoglądam w stronę zakurzonego Jacka JS32-T Warrior. Kiedyś coś tam brzdąkałem, ale nie było to nic zaawansowanego. Nie brzdąkałem od 2-3 lat, moja technika ssała jak karyna sebom na dyskotece, więc potrzebuję kurs #naukagrynagitarze od zera. Włącznie z tym jak trzymać wiosło. Istnieje taki wideokurs w sieci, który mnie nauczy w miarę dobrze grać?
#gitaraelektryczna #gitara #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 26
@JachuPL: mam gitarę po teściu. Nawet względnie ją nastroiłem, ale zagrać się na tym nie da. Dociskanie tych strun, żeby wydobyć czysty dźwięk jest dla mnie poza możliwościami. :/ Dlatego gram na organkach gówniaka i póki co, to musi my wystarczyć.
@as25_cule: właśnie piłowałem kiedyś rocksmitha u kumpla, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. I tak jak mówię, tam nie jest pokazane jak należy naciskać struny, którą częścią palca dociskać itd. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wnocy: obniż mostek trochę, jeśli masz taką możliwość, u mnie to przynajmniej działało ( ͡º ͜ʖ͡º)
@JachuPL: chyba nie ma takiej możliwości. A swoją droga. To je gitara elektryczna (jakaś stara polska produkcja, jak trzeba będzie to wlezę na szafę i sprawdzę). Czy jest szansa uzyskać z tego dźwięk typowej elektrycznej bez wydawania kasy na efekty? Mogę toto podłączyć do komputera przez line-in, ale czy jakiś soft w realtime doda mi do tego efekt? Sam dźwięk elektryka powoduje miłe łaskotanie gdzieś tam w środku.
@wnocy: będziesz musiał zainstalować sobie sterowniki ASIO4ALL, powinny pomóc z ustawieniami. Ogólnie na forach jest masa tematów o gitarze wpinanej w compa. Ale jeżeli ta gitara jest taka, jak opisujesz to nie wiem, czy jest sens się na niej męczyć. Tylko się zniechęcisz.