Wpis z mikrobloga

Moja #kartamiejska w #warszawa nie otwierala bramek na Swietokrzyskiej (I linia), kazda jedna bramka komunikat: "tylko jedna karta", niedawno ladowalam, wiec ide do biletomatu sprawdzic - mowi, ze ok. Spiesze sie oczywiscie :/ ide do punktu obslugi pasazera i mila pani mowi, ze tak sie zdarza i zebym poszla "na druga linie odbic to sie odblokuje" - jak to? - "no pani idzie do bramki na II liniii i odbije karte bedzie ok". Poszlam. Bylo ok. Czary jakies?
  • 14
@BajerOp po sprawdzeniu ze wazny w biletomacie rozwazalam przez moment by wejsc ta bramka dla ludzi z bagazem, ale znajac moje szczescie spotkalabym kontrolera i u niego tez by nie zadzialala, po co sie potem bujac z odwolywaniem a i oplata manipulacyjna i tak by mnie nie ominela :/

@gibpotatoe po tym "odblokowaniu" na drugiej linii bramki na pierwszej tez odpuscily ;]

@paprykarzszczecinski1 ja mam jeszcze miesieczny na swoj podmiejski autobus razem
@kawazrana: mnie jak na tym złapali i wytłumaczyłem o co chodzi to zadzwonili na infolinię, podali moje dane, puścili i kazali się zgłosić do punktu informacji pasażera, a tam pani powiedziała to co tobie, bez mandatu i pisania odwołań.
@dziubeQ jak dane podali? Przeciez oni nie maja infornacji ze konkretna Anonka Anonimowa ma karte o takim numerze i jest naladowana. Ja np mam miejska na karcie kibica, biletomat sobie jakos magicznie zgral jej serie? Serio pytam.
@dziubeQ to dopiero jakies czary o_O
karta kibica tez ma kod, ale ladowalam ja od poczatku wylacznie w biletomatach i nikt raczej nie mial jak jej z konkretnym czlowiekiem czy nawet sztuką plastiku powiazac, bo jak? Teraz to mi zagwostke dales, moge zadac pytanie na ogolnym i powolac sie na Twoj komentarz?
No i sam kwit nic nie da, jest potwierdzeniem zakupu jakiegos biletu a nie konkretnego przeciez - znow, powiazanie z
@kawazrana tym bardziej ze biletomat przeciez nawet nie rozpoznaje na jakiego rodzaju karcie jezdzisz. Uzywalam legitymacji to i tak biletomat mnie pouczal czy mam odpowiedni nosnik bo nadaje sie wylacznie taki i taki, to gdzie skanowanie serii czy danych ... chyba ;)
@kawazrana: Na karcie jest zakodowane jaki masz rodzaj biletu ;) Jeśli dobrze pamiętam to nowe bramki mają połączenie z serwerem i coś tam na tej karcie dokodowują, co pozwala na korzystanie w starszych bramkach.