Wpis z mikrobloga

Players will be slowed down by engine to stop you getting ball.

Opposition will run through your players

Magical rebounds will always go to opposition from stupid angles at certain periods of the game (when the coded ' luck' is against you).

At these same periods you will hit crossbar, post and miss goal even from inside the 6 yard box.


Game plays like its on rails. Your players will get magically pushed behind the opposition, even when you were on course to intercept.

Game will also automatically switch player selection or just disable it to stop you receiving ball.

First few games you will not notice it and I think its dialled back (probably so you give it a great review before it dumps its steaming load all over your face).


A ja głupi myślałem że to tylko moja wersja piracka ma takie odchyły. Że mimo, że mam top graczy naprawdę szybkich na skrzydle to wyprzedzają ich boczni obrońcy jakiegoś gównoklubu. Że moje dziesięć akcji bramkowych to co najwyżej strzał w słupek. Że CPU z kontrą leci jak po sznurku dając mi zero szans na reakcje. A tu takiego wała, ta gra na serio jest spartaczona.
Poszedł uninstall.
W 2016 była ta sama grafika, ale był FUN. Ok, obrona robiła co chciała i wyniki były hokejowe, co udowodniłem na tagu założonym dla beki #gownowpisfc , ale gra dawała przyjemność z rozgrywki. Tu nie mam nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) Frustracja, frustracja i jeszcze raz frustracja. Gram 3 czy 4 z tyłu? Muszę stracić dwie bramki. Jeżeli nie podam do b. dobrze wyskillowanego piłkarza to dodatkowo sam nie strzelę nic.
Szkoda że nie mogę ograć wersji na ps4 z prostej przyczyny


Chyba wiem co chce na urodziny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


#pes #gry
  • 11
@TymRazemNieBedeBordo A propo meczów z CPU to Konami skopało sprawę wraz z premierą PES 2011. We wcześniejszych wersjach drużyny sterowane przez komputer potafiły grać różnorodną piłkę i miało się wrażenie że gra się z prawdziwym przeciwnikiem. Od wersji 2011 komputer gra tylko i wyłącznie z kontrataku i jest to tak oskrytptowane i nierealistyczne że aż oczy krwawią.
@TymRazemNieBedeBordo Odnoszę wrażenie że Konami w ostatnich latach bardziej skupia się na dopracowaniu rozgrywki multiplayer a IQ CPU schodzi na dalszy plan. Szkoda że zaniedbują ten element bo kiedyś takie mecze z komputerem dawały dużo frajdy. Ostatnią wersją z dobrym nieprzewidywalnym CPU jest PES 2010
@Mark09: dlatego zawsze starałem się cofać linię obrony jak najbliżej pola karnego, szkoda że durna gra i to limituje, nie mogę np grać linią obrony baaardzo głęboko, nawet celowo zostawiając dużo miejsca między pomocą a obroną, albo jednego szybkiego libero.
Gra chyba sztywnieje z roku na rok.