Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotel #krzeslo aktualnie trwa #promocja na fotel Q-116 Signal. Producent wreszcie osiągnął jakiś zadowalający poziom RiGCZu i wystawił te fotele za 369 zł zamiast 486 zł tak więc musiałem go wziąć do siebie na testy i wyszło całkiem zadowalająco.

Na szybko: w tym przedziale cenowym jedynymi ogarniętymi fotelami są Q-118, Q-211, Fox oraz Amigo jednak każdy miał pewnego rodzaju bolączki, a Q-116 łączy najlepsze cechy tych wszystkich foteli. Ale po kolei ...

Q-116 posiada siedzisko obite tkaniną membranową z grubą warstwą lekko profilowanej pianki - taki materiał fajnie sobie oddycha przez co tyłek się nie poci a i całkiem wygodnie się siedzi. Oparcie oraz zagłówek posiadają siatkę elastyczną jako obicie, która jest bardziej elastyczna niż ta w Q-118 - lepiej dopasowuje się do pleców i nie skrzypi tak jak w Q-118. Oparcie dodatkowo posiada wzmocnienie konstrukcji idące po środku stelażu oparcia i wykonane jest z plastiku. Co ciekawe fotel posiada mechanizm Multiblock spotykany raczej w fotelach 500 zł i do góry. Mechanizm takowy umożliwia blokadę kąta oparcia w dowolnym położeniu, przy czym wraz ze zmianą kąta nachylenia oparcia lekko również zmienia się kąt nachylenia siedziska (nie ma jednak opcji bujania tak jak w Q-211 i Amigo). Zagłówekmożna bezproblemowo regulować góra-dół oraz zmieniać jego kąt nachylenia. Największe wrażenie zrobiły jednak na mnie regulowane podłokietniki posiadające 5 stopni regulacji i sprawiają wrażenie na prawdę solidnych - te w Q-211 nie posiadają takiego miłego skoku, a Q-118 regulacji nie posiada w ogóle. Dodatkowo fotel posiada kółka obite kauczukiem dzięki czemu nie rysują drewna i paneli oraz są znacznie cichsze (Q-118 też, Q-221 brak).

Minusy? Jak dla mnie fotel jest świetny w tym przedziale cenowym ale dla osób 182cm i poniżej. Jeśli chcemy komfortowo opierać głowę o zagłówek, dla osób wyższych niż 182cm będzie on lekko niewygodny. Q-116 nie posiada niestety regulacji wysokości oparcia tak jak Q-118 ale regulacja kąt nachylenia jest wystarczająca. Ze wszystkich wyżej wymienionych foteli jednak Q-116 wydaje się być tym najsolidniej wykonanym.

Więcej fotek będzie dziś po 16:30.
Fotel możecie kupić tutaj ->https://meblujdom.pl/fotel-obrotowy-q-116-signal-id5769.html Sprowadziliśmy sobie większą ilość ich na nasz magazyn więc darmowa wysyłka w 24H obowiązuje.

#meblujdom #biuro #fotelobrotowy
Pobierz meblujdom_pl - Mirki z #fotel #krzeslo aktualnie trwa #promocja na fotel Q-116 Signal...
źródło: comment_YMCiyGCKe2T59zadDRBXMiP2EVMX7asP.jpg
  • 18
@meblujdom_pl: ten Q-229 jest lepszy od 116? Na pewno bo prawie dwa razy droższy ;) Bardziej mi jego wygląd pasuje. Na nowość co ma dopiero dotrzeć też mnie zaciekawiła. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa najczęściej daje o sobie znać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tomy86: Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to i Q-116 i Q-229 są spoko. Po prostu wybierasz to co bardziej pasuje pod budżet. Ten nowy fotel ma taką poduchę która mi osobiście "siada" ponieważ ja się ogólnie w fotelach nie opieram, a ta poduszka ciągle mi jednak plecy podtrzymuje :) Mogę zawołać w czwartek jakby co.