Wpis z mikrobloga

@mmaaqq: Jest to nawet bardzo wskazane i każdy poważny portfel tworzy nowy adres do każdej transakcji. Bez tego twoja prywatność byłaby mocno zagrożona.

@Edit: oczywiście, żaden ze starych nie przestaje działać.
  • Odpowiedz
@kryptopomocnik: Dzięki, widziałem właśnie poradnik Twojego autorstwa, stworzę sobie taki portfel w wolnej chwili. Chyba, że właśnie zmienność tych adresów jest czymś wskazanym, ze względu na ochronę prywatności.
@Ancro: Czyli rozumiem, że ten wcześniejszy adres jest dalej mój, ale został wygenerowany nowy, żeby trudniej było przypisać osobę do danego adresu?
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Jeżeli stworzysz portfel klasyczny i nikomu nie podasz adresu to nikt go z Tobą nie skojarzy - tylko nie przelewaj btc z giełdy od razu na niego, przelej najpierw na adres pośredni a potem z niego na swój. Portfele z seed'em czyli tam gdzie masz obsługę nieskończonej ilości adresów na jednym koncie też są ok, ale mnie osobiście nie są potrzebne i uważam je za niewygodne ( dla mnie
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Nie odpowiadam za implementację wykonaną przez twórców każdego portfela, ale wlaśnie tak powinno być. Jeśli używałbyś tylko jednego adresu, to jakbyś codziennie publikował wyciąg ze swojego bankowego konta na przystanku autobusowym. W przypadku jedne adres = jedna transakcja, twoja prywatność zostaje Ci przywrócona.

Jeśli masz obawy, to przelej jakąś minimalną kwotę na adres, który wygenerowałeś dawno temu. Ja sam korzystam z Trezora i w różnych miejscach mam podane różne
  • Odpowiedz
@Ancro: No właśnie wczoraj chciałem przelać pieniądze z giełdy i z rozpędu podałem ten mój wcześniejszy adres, po czym sprawdzałem status transakcji na portfelu i nie pojawiła się ona tam w ogóle, więc się obawiałem, że ktoś został szczęśliwym posiadaczem mojego majątku ;p
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Bardzo ciężko mi uwierzyć, żeby coś takiego mogłoby mieć miejsce. Masz link do transakcji? Poczekaj aż będzie miała jakieś potwierdzenie i daj nam znać.

Możesz wygenerować na raz 10 adresów i podać je 10 różnym firmom. Każda z nich powinna móc dokonać płatności kiedy zechce.

We współczesnych portfelach (HD), wszystkie adresy, które generujesz, są ze sobą powiązane. Każdy kolejny jest wyliczany na podstawie twojego seeda w oparciu o pewien
  • Odpowiedz
@mmaaqq: To jest zaleta, nie wada :)
Stare adresy, wygenerowane przed tymi nowymi - nie tracą swojej ważności i nawet jak za kilkatysięcy nowych adresów, ktoś Ci przeleje na dawno dawno wygenerowany adres BTC - to i tak otrzymasz BTC do swojego portfela.

Ma to na celu wprowadzenie jak największej anonimowości, by ktoś nie mógł powiązać danych transakcji z daną osobą.
  • Odpowiedz
@Ancro: @MelomanBTC: Dziękuje za odpowiedzi, nie mam linka do transakcji, bo jak się zorientowałem, że coś jest nie tak z adresem to ją anulowałem, z obawy że komuś prezentuje moje BTC
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Nie nie, spokojnie. Ale dla pewności możesz sobie nowy wygenerować i kilkukrotnie sprawdzić czy prezentowany na stronie jest taki sam jak wklejony na giełdę w formularzu wypłaty.

Ogólnie nie polecam używać blockchain.info do przechowywania większej wartości niż 4000zł - jest to istnie niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@mmaaqq: Bezpieczniejsze pod katem anonimowości tak. Bezpieczniejsze jako portfel - takie samo. Zawsze możesz zrobić portfel Multibit HD czyli ten co masz teraz do prowadzenia bieżących interesów i opłat + stary portfel clasic do zmiany go w cold wallet i odkładania oszczędności.
  • Odpowiedz