Wpis z mikrobloga

@Szaber: nie chciało mi się z łóżka wstawać ( ͡° ʖ̯ ͡°) po za tym drugi raz mi się zdarzyło go wyładować do końca, myślę że taka jedna jaskółka wiosny nie czyni, w ostateczności kupię sobie nową baterie

Dodam że kompletnie nie narzekam na żywotność baterii, po prostu ledwo co zrobiłem śniadanie i się nieźle zdziwiłem jak zobaczyłem ile już naładował
  • Odpowiedz
Li-Ion? One tego nie lubią.


@Szaber o przestań. Po to jest elektronika żeby bateria sama dbała żeby się za mocno nie wyładować... Idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy używać telefonu w przedziale 20-70% żeby przypadkiem nie skrócić życia baterii
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: Tak. Jak się chce długo cieszyć fabryczną pojemnością akumulatora, to należy unikać niskich stanów naładowania. Ja dodatkowo mam na co dzień wyłączoną opcję szybkiego ładowania, której używam tylko w pośpiechu. Się dba, się ma.
  • Odpowiedz
@Szaber jeszcze zapomniałeś o tym, żeby nie ładować do pełna ;-) w obecnych czasach nie po to dają zaawansowaną elektronikę która dba o baterię żeby się z nią obchodzić jak 20 lat temu.

  • Odpowiedz
@Szaber tak samo jak i nie potrzebują żeby o nie dbać nadmiernie, bo elektronika robi swoje ;-) swoją drogą głównym problemem w szybkim ładowaniu baterii jest temperatura a oneplus ma to rozwiązane idealnie więc wyłączanie tego raczej niewiele Ci da.
Chętnie za rok zobaczę jaka jest różnica między bateria traktowaną normalnie, a taką której ktoś używa jak półproduktu. Kilka %? Czy warto? Nie sądzę :-)
  • Odpowiedz
nie potrzebują żeby o nie dbać nadmiernie, bo


@gerard-kowalski: po dwóch lub trzech latach i tak się kupuje nowy telefon. Ja staram się dbać, bo mam telefon z niewymienną baterią. Powtórzę: się dba, się ma. Mogę dbać, to dbam. Nawet jeśli po roku sprawność mojej baterii będzie tylko o 5% lepsza od takiej, którą ktoś ładuje dopiero gdy mu stosowny komunikat wyskakuje, to będę zadowolony.
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski gadasz głupoty. Bateria cierpi jak ktoś się tak z nią obchodzi i z czasem wyraźnie słabnie.
Ja mam telefon 2,5 roku i chyba raz rozladowal mi się do 0
I nie mogę narzekac na jej żywotność
  • Odpowiedz
@trollasek
@Szaber no spoko. Ja poprzedniej baterii nie szanowałem, tylko używałem normalnie i po roku nie widziałem kompletnie żadnej różnicy także spoko. Jak macie jakieś testy wiarygodne czy coś to możemy pogadać. W innym przypadku to jest wasze gadanie vs moje gadanie które nic nie wnosi do tematu ;-)
  • Odpowiedz
@Szaber: w twoim przypadku się dba się nie ma - bo wyłączyłeś jedną z głównych zalet tego telefonu w imię oszczędności nie wiem 100zł w okresie 3 lat na wymianę baterii? muszę powiedzieć, że dziwne podejście, sam z telefonem obchodzę się jak z jajkiem ale na coś takiego bym nie wpadł..
  • Odpowiedz