Wpis z mikrobloga

@Prawda_w_pysk:

Nie można krytykować obietnic wyborczych bo się je spełniło? xD Jeśli PiS by obiecywał eutanazje dla ludzi po 67 roku życia bo nie ma hajsu na emerytury, to też nie mozna tego krytykować, bo spełnili? xDD
  • Odpowiedz
@ruszka: obiecali 500+? Tak. Wybrała ich większość? Wynika ze tak. Obietnica wyborcza jest wątpliwa moralnie? Nie!
Efekt oczekiwany: uznanie wybranej partii politycznej za poważną i wiarygodną.
Efekt w państwie Polin: szydera!
Efekt na wypoku: hurr durr! Jak można dotrzymywać danego słowa? No jak? To jest chore! Nikt przez 25lat tak nie robił!
Tfu! PiS -#!$%@? wywrotowcy.
Chłopie ten styl myślenia świadczy o kimś... #!$%@?
  • Odpowiedz
@Prawda_w_pysk: jedno podstawowe pytanie, dlaczego państwo ma zabierać w podatkach, np. część mojego dochodu, żeby dać komuś gotówkę, tylko dlatego, że posiada potomstwo? Jeżeli dlatego, że ludzie zagłosowali, to bardzo dobrze, że Polskę spotkał PRL i życzę im kolejnego, skoro nie potrafią wyciągnąć wniosków.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Wiesz czemu Korwin i spólka nigdy nie wygrają wyborów?
Bo nie biorą w swych kalkulacjach Polskiego społeczństwa i jego aktualnych poglądów.
Co powoduje że są wysoce nieatrakcyjni. Takie memy tylko potwierdzają że nie potraficie sprzedać odpowiednio swych poglądów i tylko wiecej szkodzicie niż pomagacie prawej stronie. Oraz świadczą że niczego się nie uczycie i nie wyciągacie własnych wniosków.
Przez takie właśnie podejście jesteście cały czas na dole i nigdy z
  • Odpowiedz
@polwes: Kiedyś też brałem Korwinistów na poważnie, jednak życie szybko zweryfikowało ich znaczenie w mojej hierarchii wartości, Wydaje się że sam Korwin jest jakby tylko pusta powłoką zbudowaną z idei, pod którą nie ma żadnego planu na wypadek gdyby jakimś cudem jego partia weszła do sejmu. Są konsekwentni w swych poglądach, lecz nie zauważają że czesto ich poglądy są mocno nierealne bo swym dogmatyzmem wręcz odstraszają tych mniej radykalnych prawicowców.
  • Odpowiedz
@abdullahibnalibali: ok już powiem jaśniej: podatki są elementem każdej zorganizowanej zamieszkującej wspólne terytorium i posiadającej cel, społeczności (w skrócie cywilizacji ). Ich zadanie to finansowanie celu(celów) nadrzędnych danej państwowości (m.in. Wojen[USA], rozwoju gospodarczego, utrzymanie przyrostu demograficznego itp itd.)
Mam nadzieje ze zrozumiałeś teraz dlaczego nie Ty jako jednostka masz wpływ na ich przeznaczanie.
Teraz jak można zrobić to tak aby kasa nie szła na np 500+ bezpośrednio z Twojej "sakiewki" :
  • Odpowiedz
@Prawda_w_pysk: Tak, podatki mają zadania, ale 500+ to jest zwykłe rozdawnictwo, a nie program wspierania przyrostu demograficznego. Już nie mówię o negatywnych skutkach społecznych, wywołany darmowym szmalem.

bezpośrednio z Twojej "sakiewki"


@Prawda_w_pysk: ale pośrednio, żadna różnica i tak za to zapłacę

Każdy kraj posiada (lub powinien( ͡º ͜ʖ͡º) posiadać) swój system bankowy... Zatem sprzęgając z sobą wpływy z podatków i możliwości bezpiecznego krótkotrwałego lokowania środków
  • Odpowiedz