Wpis z mikrobloga

Z tego co słyszałem wynajem w Gdańsku generalnie jest drogi, jeśli bym szukał pokoju np blisko SKMki to pewnie 500zł będzie mało?


@szczesliwa_patelnia: 500 zł to jakbyś chciał dwa razy w miesiącu płacić xDD

Nie żebym się śmiałą z Ciebie, mówię serio. Znaleźć w Gdańsku pokój poniżej 900-1000 to okazja. Jeszcze rok temu nie było tak źle, ale ceny, które sobie śpiewają wynajmujący w tym roku są kosmiczne.
@ripp1337: ale takie są ceny pokojów w Gdańsku! W Sopocie i Gdyni jest lepiej, ale w Gdańsku masakra. Chyba, że wynajmiesz pokój w jakimś domu, prywatnie u rodziny, albo na jakichś Stogach cy w innym Brzeźnie w niskim standardzie.
@ripp1337: siostra z chłopakiem za kawalerkę płaci 1600 ze wszystkimi opłatami, oczywiście da się taniej. I taniej będzie np. wynająć w parę osób całe mieszkanie, ale pojedynczo pokoje są straszie drogie
@szczesliwa_patelnia:
Mieszkam od 4 lat w akademiku i sobie chwalę.
Przez pierwsze 2 lata mieszkałem w najniższym standardzie. 300 zł miesięcznie za pokój dwuosobowy. Był to pokój w DS nr 7, około 4x4 metry. W pokoju szafa na ubrania, nad nią szafka np. na walizkę. Dodatkowo był taki mały kredensik na garnki i takie pionowe wielopółkowe coś na czym trzymałem kartki, zeszyty, naczynia, chemiczne rzeczy. Każda z osób miała oczywiście tapczan
@Nutaharion: Brzmi bardzo dobrze, po obronie bardziej się zainteresuje i pewnie zdecyduję na akademik skoro jest co najmniej znośnie. Nie ukrywam, że najbardziej będzie mi brakować własnej kuchni, ale spróbować chyba warto. Nie mam siły znowu na semestr szukać mieszkania, przez inżynierkę się już tym zmęczyłem : )
@szczesliwa_patelnia: Mieszkam w ds4, akademik w najwyższym standardzie, osiedle Traugutta (ulica Do Studzienki). Koszt to 405 zł /msc i to jest najwyzsza cena bo mieszkam w jednoosobowym, sa jeszcze dwuosobowe. Pralnia, siłownia, łazienka z toaleta w łączniku na maks 2 pokoje. Miejsce na rowery, sala imprez/telewizyjna. Bardzo spokojny akademik, polecam bo w tej cenie takich warunków nie znajdziesz w Gdańsku + na uczelnie 5-15 minut zależy na jaki wydział.
@Dzbanek_soku: zależy od tego gdzie zamieszkasz. Układ pokojów jest w każdym budynku trochę inny. Ja mam pokój 1 os i łazienkę tylko i wyłącznie dla siebie. Są pokoje 1-os gdzie łazienkę dzieli się między inny pokój 1-os i 2 pokoje 2-os. Czyli wtedy jedna łazienka wychodzi na 6 osób. Ale jest ona wtedy dzielona na łazienka + toaleta. W sumie to możesz trafić do DS-7 gdzie są pokoje 1-os ale łazienki
@Dzbanek_soku: chodzi o bardzo niskie dochody a nie bardzo wysokie :P Osoby, które wykazują, że żyją za 200 zł miesięcznie nie otrzymają lepszego akademika niż 3 standard bo po prostu władze wychodzą z założenia, że przydzielanie im lepszego akademika to obarczanie ich nadmiarowymi kosztami. Dodatkowo są dofinansowania do pokojów więc osoby mające super niskie dochody mieszkają w nich za darmo a niektórzy nawet zarabiają 30 zł miesięcznie za mieszkanie w akademiku
@Nutaharion: Jasne, rozumiem. Ale jak teraz mieszkałem w akademiku to raczej był problem ze zbyt dużym dochodem, niż ze zbyt małym dlatego pytam. Troche dziwne, że odległość od uczelni niema większego znaczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pierwszy dzień zajęć 23 lutego, a info o akademikach bodajże 17 więc w niecały tydzień znaleźć sensowne lokum będąc prawie 600 km dalej nieznając topografi miasta, moze być ciężko;/

Jak już
Troche dziwne, że odległość od uczelni niema większego znaczenia


@Dzbanek_soku: jest tylko lista wykluczonych regionów i nic więcej, nie ma bonusów za mieszkanie na Madagaskarze :P

Pierwszy dzień zajęć 23 lutego, a info o akademikach bodajże 17


@Dzbanek_soku: żebyś się nie zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niespodzianki czasami są takie, że jak coś ma być w piątek to jest w poniedziałek ( ͡° ͜ʖ