Wpis z mikrobloga

Prosty ambilight robić na #arduino czy #raspberrypi?

Mało wiem o elektronice

@Grizwold: no właśnie, to nie bierz się za robienie czegoś, czego:
- nie zrobisz na arduino samym, choćbyś był mega-zaawansowanym elektronikiem, bo się nie da po prostu
- nie zrobisz nic odkrywczego, robiąc to na rasberry pi - po prostu podłączysz wszystko wg gotowego prostego schematu (+ do +, - do -, sygnał do pinu nr X i
@ms93: Do podstaw/przykładów i jak inne sposoby nie działają to używam dalej Arduino IDE, ale do kodzenia wole PlatformIO na Atomie. Może jest coś lepszego, ale nie szukałem dalej.
@rosiu93: Słyszałem takie zdanie - Arduino to microcontroller wieć sterowanie rzeczami, a Raspberry to microcomputer wiec tu wiekszy nacisk na obliczenia. Przy jednym i drugim to z tego co wiem musze mieć na kompie jakieś oprogramowanie przechwytujące obraz i wyliczające kolor
@Grizwold na arduino ciezko zrobic tak aby to bylo takie porzadne ambilight. Sa jakies gotowe programy ale np bambilight bardzi szybko zmienia kolory i przez to mozna dostac epilepsji. Inne wymagaja ogarniania javy tak aby napisac program przechwytujacy - probowalem ale nie wyszlo i sie poddalem.
@hrumque: Można też od razu kupić gotowy zestaw, zainstalować na tyle telewizora i się cieszyć. Mi chodzi o chociaż minimum customizacji, troche lutowania, zabawe na kilka godzin. Przede wszystkim czemu pytam - mam Arduino a nie mam Raspberry. Częściej się spotykałem z projektem ambilight na raspberry ale widywałem też na arduino wiec tu pytanie. Nawet jeśli to sprowadza się do ogarnięcia schematu/instrukcji, zlutowanie, wgranie softu i działa to dla mnie super-ekstra