Wpis z mikrobloga

Zużywam rocznie gazu za 300 zł (ja, żona, syn). Kupując płytę Solgazu zużywającej równe 50% gazu mniej obliczyłem ze sam zwrot zakupu samej płyty zwróci się za około 12 LAT !!! (to jest 1800 zł zaoszczędzone, zakładając, że zwykła kuchnia gazowa wysokiej klasy kosztuje około 700 zł). Rozumiecie to ?
Dopiero po 12 latach pod warunkiem, że nic się nie zepsuje płyta gazowa będzie przynosiła oszczędności.
#solgaz
  • 9
pod warunkiem, że nic się nie zepsuje


@Neaopoliti: czytając doniesienia o tym jak łatwo stłuc szkło na płycie - wątpliwe. Ponadto sam mam wątpliwości do np. interfejsów dotykowych - że toto podziała 15-20 lat. Pokrętło, to pokrętło... Ponadto jak sam zauważyłeś twój scenariusz zakłada pełne wykonanie ich deklaracji (nierealne), oraz pomijasz mały detal - opłaty stałe w gazie. Nie robi to duże różnicy, ale zużywając 50% gazu mniej nie płacisz równe
Jest po prostu za drogi,


@FrasierCrane: Dokładnie, 5 razy droższy od klasycznej. Za design się NIE płaci (jakoś francuskie czy włoskie samochody nie są droższe od klasycznych niemieckich), tylko za jakość. A w tej kwestii różne komentarze się pojawiały przy okazji afery, już nie mówiąc o samym użytkowaniu (czasie gotowania, obsłudze, czy doprowadzaniu do czystości). Skąd taka a nie inna cena? Gdyby to było droższe tylko o... 50% to nie byłoby