Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czcij ojca swego i matke swoja. Najgłupsze przykazanie ever. Mam czcić alkoholika i człowieka który robi awanturę dosłownie o wszystko, ciągle kontroluje i komentuje negatywnie każda czynność której sie podjąłem? Mam czcic matke ktora wybrala takiego męża skazujac mnie na katorge? Nie to by było niewporzadku wobec mnie oraz zwyklej sprawiedliwości. Koncze studia, mam odlozona kase i zrywam kontakt z patologią.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powołali Cię do życia. Szanuj ich nawet, jeśli sprawiają Ci przykrość.

Tak jak z Bogiem. Dlaczego pozwala na tyle cierpienia, zsyła choroby itd., a my mimo to mamy go kochać?

Przeczytaj sobie może o Hiobie. Dobry dzik był.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Swoją racje masz, ale przemyśl to. Rodzina jest najważniejsza i to lepsze hasło. Możesz tez pokazać ze jesteś od nich lepszym człowiekiem i jak osiągniesz swoje, w dodatku sam to im pomóżesz. Twoja matka może się bać ojca jeszcze. O tym tez pomyśl. Tak z ciekawości to tak było zawsze czy zaczeło się po Twoim urodzeniu lub dorastaniu?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jest to proste, ale chyba sedno jest w tym, że dali Ci życie i nawet jeśli źle wychowywali, to dużo dla Ciebie poświęcili. A sytuacje bywają bardzo różne - czasem trudno dociec dlaczego ktoś popadł w takie uzależnienie i beznadzieję. Może jak nie będziesz z nimi mieszkał i aż tak często z nimi przebywał, to sytuacja trochę sięuspokoi, unormuje. Tak czy inaczej trzymaj się!

"Synu, wspomagaj swego ojca w starości,
nie zasmucaj go w jego życiu.
A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość,
nie pogardzaj nim, choć jesteś
  • Odpowiedz