Wpis z mikrobloga

@Elementary wszystko ma status "zainstaluj" nawet programy zainstalowane przez appcenter. Jak chce cos zainstalować caly czas jest "oczekiwanie", czasem nie da sie tego nawrt anulowac (przycisk anuluj jest nieaktywny) :(
@atryz: To tak jak pisałem wcześniej, u mnie w co drugiej aktualizacji się to samo dzieje. U mnie pomagała aktualizacja, a próbowałeś przez "aktualizacje oprogramowania" - białe strzałki w pomarańczowym kwadracie ( ͡ ͜ʖ ͡) lub dalej próbuj sudo do-release-upgrade
Ewentualnie spróbuj wejść w tryb awaryjny - lewy shift na starcie systemu i albo wybierz starszą wersje systemu, albo uruchom w trybie zaawansowanym (niby niczym się
@atryz: Ojojoj właśnie sprawdziłem u siebie i mam to samo, jak zrobiłem teraz aktualkę, bo już o nią wołało xD Czyli wygląda na to, że mają buga w tym i trzeba czekać, aż naprawią. Także przepraszam, ale wygląda na to, że nasza wiedza tutaj niewiele może zdziałać :)
@Elementary: Jak jesteś to powiedz mi jeszcze czemu Aktualizacja Pakietow mi sie zawiesza, czemu nie mogę w skrótach PrintScreena przypisac do PrintScreena ( ͡° ͜ʖ ͡°) (caly czas jest, wyłączone). ;>
@atryz: Czy dobrze rozumiem, że pytając o te skróty PrinScreen chodzi o skróty klawiaturowe i ich przypisanie? Zauważyłem, że większość skrótów nie działa na wersji Loki, w Lunie było wszystko ok, też próbowałem, różnych sposobów, ale odechciało mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A próbowałeś odpalić z trybu zaawansowanego starszą wersję, najlepiej tą działającą wcześniej? ;)
@Elementary: co do błedów to sudo apt autoremove przy dist-upgrade + sudo apt-get update + reboot i błędów nie ma. A co do PrintS to tak chodzilo mi zeby go do klawisza przypisac ale nieważne jaki klawisz chce przypisać i tak zostaje caly czas "wyłączony". Mam wrażenie ze ta aplikacja do screenshotów ma jakiś priorytet nad tym ale w sumie to troche bez sensu. Nawet jak chce dodac walsny skrót i
@atryz: Tak, znam to. Dodatkowo nie można dodać skrótu jedno znakowego. Może, gdyby się dogrzebać ręcznie do pliku konfiguracyjnego i pozmieniać, prawdopodobnie by działało.
Co do instalowania, spróbuj użyć synaptic, może będzie appcenter do reinstalacji.
@Elementary: appcenter reinstalowalem przez terminal i w sumie #!$%@? to dalo. W ogole da się zrobić jakoś z poziomu systemu taki "twardy reset"? Bawiłem się dzisiaj winem + POLem i mam wrażenie, że nainstalowalem do systemu jakiegoś niepotrzebnego gówna. :D Chociaż może i nie, bo pewnie w windowsie mam tego o wiele wiele więcej ale jakoś "nie widzę" tego tak jak przeskakujących miliona pakietów w terminalu. A nie mam na razie
@atryz: Z poziomu systemu to ciężko będzie o twardy reset, bo zawsze, coś pozostaje i później i tak są problemy. Miałem tak w Lunie, kiedy doinstalowałem sobie dodatkowe sterowniki do karty graficznej. Poczekaj na pendrive i zrób reinstalkę.

Oj tak, przy instalacji Win-a instaluje się tyle tego, że strach patrzeć, ale przypuszczam, że nakładają się pewne biblioteki i pliki, których później może brakować po usunięciu. Jak dobrze pamiętam jest chyba CleanBit
@Elementary: No w sumie eOS zainstalowałem bo potrzebowałem odskoczni od windowsa, sam nie wiem czemu, po prostu sam z siebie mi zbrzydł. Stoi obok, nadal jest moim głównym systemem ze względu na studia bo nie chce mi sie tego wszystkiego na razie przenosić. Do jakichś tam gier też windows służy chociaż z tego co się orientowałem przez wine i POLa można odpalić w sumie wszystko w co czasem gram (lol, cs,