Wpis z mikrobloga

Appcenter się wykrzaczył, nic nie można zainstalować, ani odinstalować. Tak, wiem, wiem terminal itp ale bardzo mnie to irytuje ;_; Jeszcze rano działało.

#elementaryos
  • 32
  • Odpowiedz
@atryz: Póki co Win będzie się krzaczył i to nie raz. Szczególnie jak potrzebujesz do gier to w najmniej oczekiwanym momencie się wyłączy i się będziesz denerwował. Po prostu nie jest to wszystko jeszcze tak dopracowane by stabilnie pracować. Myślę, że co przeglądania wykopu i internetu EOS jest dobry + gimp, bo szybki i w miarę bezpieczny, ale do pracy i nauki pozostań przy Windowsie.

Z poziomu pendrive zrobisz wszystko,
  • Odpowiedz
@Elementary: No to jutro czeka mnie reinstall w takim razie. Winem się już bawić nie będę. Może znajde jeszcze jakieś fajne distro. Apricity OS, Antergos, Solus, Deepin, Chapeau, Korora, Manjaro, może coś z tego wybiore. Może to głupie, ale w sumie chce coś ładnego na co miło popatrzeć podczas przeglądania wykopu, ogladania strimów czy sprawdzaniu czy wykładowca wrzucił wyniki. Windows mi się przejadł jeżeli chodzi o "wygląd", a wszystkie modyfikacje
  • Odpowiedz
@atryz: Najlepiej to sobie poszukaj recenzji o poszczególnych distro, bo instalowanie wszystkiego po kolei to katorga. Idealnej kompozycji nie ma. Do polepszania efektów jest też Compiz, różnie działa, tylko trochę ramu też potrzebuje.
  • Odpowiedz
@Elementary: Nie no, testowanie raczej na livecd po prostu czy mi się podoba na pierwszy rzut oka. eOSa chyba instalowalem pierwszy raz chyba przy 0.2 albo 0.3 nie pamietam ale na VM czyli dzialalo nie powiem jak. No i tak stwierdziłem, że w koncu zainstaluje obok. Jakoś mam "sympatię" do tego distro, chociaż długo na nim nie posiedziałem jak dotychczas, ale jakoś "mu" kibicuję, żeby się fajnie rozwiną.
  • Odpowiedz
@atryz: Ja też odczuwam taką dziwną sympatię do tego systemu, lubię taki minimalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę lepiej pooglądaj fotki, albo filmy z każdym z osobna, bo nawet livecd zamęczy.
  • Odpowiedz
@atryz: Linux jest na partycjach ext4, więc wszystkie ntfs omijaj szerokim łukiem, bo usuniesz sobie Windowsa ;) Punkt montowania "/" masz na tej jedynej ext4, czyli na 7, więc ją sformatuj i w sumie swapa też możesz, bo mogło się coś dopisać.
  • Odpowiedz
@Elementary: No tak wiem wiem, ciekaw byłem tylko czy swapa też formatować. Kurde, człowiek nie bawił się w stawianie czegokolwiek innego niz windows i juz nic nie pamieta co i jak. Dobrze, że pamiętam hasło do logowania. ;_:
  • Odpowiedz
@atryz: Ja zawsze formatuje wszystko, tak dla pewności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej to jak najrzadziej instalować cokolwiek, bo to strata czasu i ryzyko, ale cóż takie jest oprogramowanie.
  • Odpowiedz
@Elementary: Dobra to w razie czego swapa i eosa sformatuję i powinno być git. Zrobiłbym to teraz ale jedynego pendriva dałem kumplowi, który teraz podobno walczy z eOSem. :D
  • Odpowiedz