Wpis z mikrobloga

#themaninhighcastle
Jest jedna wada oglądania mało znanych seriali. Nie ma z kim o nich rozmawiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Totalnie kibicuje Smithowi, Kido i Tagomiemu. Childan i Ed i ich wojaże po strefie neutralnej zapowiadają się na kupę śmiechu. Franek mnie wkurzał w drugim sezonie, ale że ładny pan to mu wybaczę. O dziwo nawet Joe i Juliana trochę odżyli w moich oczach. On dostał ciekawszy wątek, ale aktor wciąż mocno w tyle. Ona za to, przy tym gdzie była i co robiła, to ta jej mdłość akurat działała na jej korzyść. Smith i jego rodzinka to chyba najciekawszy wątek serialu. Kido, z tą swoją niezniszczalną fasadą z honoru ciekawi, bo cholera go wie, jak będzie reagował. No i Tagomi, który prawdopodobnie będzie trzymał losy przyszłości w swoich rękach.
Za to, naprawdę nie przepadam za Ruchem Oporu, wtf?!
Yoshida ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnia scena z salutowaniem całej Rzeszy - wow.

Totalnie rozwaliła mnie matka Juliany, kiedy podała dla Kido pałeczki do kotleta :D
  • 8
@KasiekNav: Smith absolutny miszcz. Inna sprawa, ze ogladajac ten serial dostrzega sie rzecz pozornie oczywista. III Rzesza nie mogla istniec bez wojny. Poniewaz nie bylaby w stanie istniec w warunkach pokoju. Musiala ciagle kogos podbijac, mordowac, rownac z ziemia... Az do konca jej lub Ziemii.
@benzdriver: tak samo Ruch Oporu. Walczą z Japończykami i Nazistami, bo są im przeciwni, ale co później? Pozamykają ich w gettach? W takim razie czym się różnią? A przynajmniej takie odnoszę wrażenie, kiedy ich oglądam
co jest straszne, bo wolę nazistę Smitha i służbistę Kido niż walczących o wolność Gary'ego czy Dixona.

@w_szafa: moi znajomi nie słyszeli ani o jednym ani o drugim ( ͡° ʖ̯ ͡°
@KasiekNav: wolisz Smitha rowniez z innych powodow;) #pdk
Ale rzeczywiscie. Ruch Oporu jest dosc badziewny. Mi osobiscie podoba sie ( miedzy innymi ) bardzo realistycznie przedstawiona przepasc pomiedzy Niemcami a Japonczykami. Ci pierwsi lataja ponaddzwiekowymi samolotami pasazerskimi ponad oceanem, a ci drudzy rzucaja patyczki i dra jape 'Banzai' ;)
Fantastycznie jest oddany niemiecki akcent w jezyku angielskim - kolejny smaczek. I wiele, wiele innych.
@KasiekNav: Co by było gdyby ruch oporu wygrał, mówi nam historia. Cała wysoka ranga śmietanka okupanta, o ile nie ukryła by się w dżunglach ameryki południowej, zostałaby wymordowana lub skazana. Na pewno zaczęły by się lokalne mordy i zemsty na japończykach/Niemcach mieszkajacych w nowo-zjednoczonym USA, nawet tych cieżko pracujących i bogu ducha winnych (ot taka mentalnośc tłumu).

Z kolei Rzesza/Imperium nigdy nie pozbędzie się ruchu oporu, bo go potrzebuje do utrzymania
@KasiekNav: bo ta postac zostala w bardzo przewrotny sposob sportretowana. Przystojny nazista, w fantastycznie skrojonym mundurze ( w koncu Hugo Boss ), etc. ;)
Ale napisalem to tak pol zartem - pol serio i mam nadzieje, ze sie nie obrazilas.
@w_szafa: historia historią, ale w serialu jest trochę inaczej, a co z amerykańskimi nazistami? Na filmwebie sranie, że serial mówi o nazistach a nie Niemcach, ale przecież wielu nazistów w serialu to Amerykanie

dżunglach ameryki południowej,


to mnie ciekawi, bo w serialu część, jeśli dobrze zauważyłam, też należy do Rzeszy a część to strefa neutralna, która wydaje się być bardzo ciekawym miejscem. Mam nadzieję, że w 3 sezonie trochę tam pobędziemy,