Wpis z mikrobloga

#aliexpress #tracking #zakupyzchin

Kupilem 4 sztuki pewnego produktu od jednego sprzedawcy na aliexpress. Napisał, że wyśle w dwóch paczkach - dzisiaj dotarła jedna. I teraz moje pytanie: czy paczki nie powinny przyjść tego samego dnia? Czy nie jestem na straconej pozycji w przypadku jakiegoś ewentualnego sporu? Tracking pokaże, że odebrałem, ale już nie pokaże, że odebrałem tylko jedną paczkę. Nawet nie wiadomo czy druga paczka została wysłana.

Może macie jakieś doświadczenia związane z takimi zakupami?
  • 9
wyśle w dwóch paczkach

: czy paczki nie powinny przyjść tego samego dnia?


@makklejn: przecież masz odpowiedz wyżej. Jak wysłał w dwóch paczkach to jak mają przyjąć razem, po co miałby wysłać w dwóch paczkach jak mógł w jednej. Jak wysłał w dwóch to nie koniecznie przyjdą razem.
czy paczki nie powinny przyjść tego samego dnia?


@makklejn: paczki wysłane z tego samego miejsca mogą w różnym czasie

Tracking pokaże, że odebrałem, ale już nie pokaże, że odebrałem tylko jedną paczkę. Nawet nie wiadomo czy druga paczka została wysłana.


Mogłeś nagrywać otwieranie, miałbyś dowód że doszła tylko część
@fiksbo: no na pewno wysłał osobno, bo to chodziło o wielkość paczki - jedna byłaby za duża.
@MichalQ20: Podejrzewam, że wysłał tego samego dnia, bo jaki sens miałoby wysyłanie w różne dni? Zwłaszcza, że wysłał paczki 7 dni po otrzymaniu wpłaty, więc spokojnie mógł skompletować zamówienie.
@makklejn: miałem kiedyś tak, że gościu miał rzeczy w różnych magazynach i wysłał na dwie paczki informując mnie wcześniej o tym. Paczki przyszły w różne dni i wszystko było ok. Ale generalnie nie bałem się, bo każdą paczkę otwieram pod okiem kamery ;p Najlepszy dowód w razie gdyby majfrend coś kręcił