Wpis z mikrobloga

@Napleton:W zasadzie sam już sobie odpowiedziałem, pytanie z kategorii debilnych, po przemyśleniu wiem, że raczej (?) mam dobrze, proszę ewentualnie o sprawdzenie poprawności toku rozumowania. Mianowicie, projektuję instalację dla urządzenia, z którego strumień zanieczyszczeń jest emitowany okresowo (15 minut na godzinę). Strumień obliczyłem sobie z kryterium zanieczyszczeń, korzystając z NDSów. Ponieważ instalacja działa okresowo, to mam (miałem) mały mindfuck. Zakładając, że V= 1000m3/h, a instalacja działa 15 minut to rozkmniałem, czy
@ozzi91: tak zrobiłem, to było chwilowe zaćmienie umysłu spowodowane chyba przepracowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast zaintrygowałeś mnie trochę z prędkością porywania ziaren. Policzyłem NDSami, bo tak mi było w sumie łatwiej, miałem dane pod ręką. Co do prędkości porywania to projektuję też w tej instalacji okap, ale założyłem, że wyjdę od odwrotnej strony, tj. mając obliczony strumień i znając prędkości porywania wyliczę wymiary okapu.
@kianpraty: no ale dalej mówisz o zanieczyszczeniach gazowych? Jeżeli jakieś cząstki stałe to okap raczej powtarzam raczej nad całym stanowiskiem lub obudowa i tyle :P i potem wydatek z prędkości porywania ziaren i gotowe. A jakte gazowe to właśnie okap jak najbliżej źródła :) ja bym to tak zrobił :)