Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery
Wyskakują mi różne błędy podczas uruchamiania systemu na laptopie, m.in. ten na zdjęciu. Za każdym razem występuje problem z uruchamianiem, resetuje dotąd aż komputer się uruchomii prawidłowo. Co może być nie tak, jeżeli przy 3 czy 4 twardym resecie wszystko działa normalnie? Może ktoś wie co oznacza ten błąd?
Pobierz Remios - #informatyka #komputery 
Wyskakują mi różne błędy podczas uruchamiania syste...
źródło: comment_fKiJOR0dV1JuwkbuaMRYao8ucetxNG8d.jpg
  • 21
@Remios dziwny błąd. Na Google wyskakuje zazwyczaj przy instalowaniu systemu, zaś oznacza problem z wczytaniem plików niezbędnych do uruchomienia systemu. Może ktoś jeszcze coś podpowie. Jak masz czas to memtest w dłoń i sprawdź dysk oraz RAM.
@Remios: A próbowałeś włączyć i wyłączyć? Tak serio to spróbuj włożyć płyte/ odpalić botowalnego pendrive z systemem i dać napraw system, być może sektro rozruchowy jest nie halo i temu takie cuda sie dzieją.
@Remios: masz dysk twardy (talerzowy, HDD) czy SSD? Sprawdź czy wszystko jest OK z połączeniem dysku (poluzowana wtyczka, poluzowany dysk w gnieździe czy coś). Jak uda Ci się go uruchomić to sprawdź stan dysku (np. CrystalDiskInfo w wersji portable, nie wymaga instalacji - tylko wypakować). Wstaw screena. Uruchom wiersz poleceń jako administrator i klepnij sfc /scannow.

Link do CDI: https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/downloads/65980/CrystalDiskInfo7_0_5.zip/
@Remios: ogólnie z dyskiem jest wszystko OK. Uruchom wiersz poleceń jako administrator i klepnij tam sfc /scannow i daj znać czy nie znalazło żadnych błędów, czy jednak coś naprawiło.

Po drugie ponownie użyj wiersza poleceń (uruchomionego jako administrator) i klepnij tam polecenie chkdsk C: /f
Którego recovery użyłeś? Tego wbudowanego w Windows 10? Mam nadzieję, że użyłeś tej opcji, która odświeża system, a nie tej, która resetuje komputer do stanu początkowego